Final Fantasy XVI z krótkim okresem ekskluzywności dla PlayStation 5. Sony potwierdza plotki

Premiera Final Fantasy XVI jest już na ostatniej prostej. Niedawno twórcy potwierdzili, że gra jest niemalże w pełni ukończona i zostały im jedynie ostatnie szlify. Wedle najnowszych doniesień, szesnasta odsłona serii zadebiutować ma latem 2023 roku i być tytułem ekskluzywnym PlayStation 5 przez 6 miesięcy.

Warto jednak zaznaczyć, że w ten sam sposób („PS5 exclusive until…) oznaczono także materiał z Forspoken, gry, która zadebiutuje równocześnie na konsoli Sony i PC już w styczniu. Istnieje więc cień szansy, że FF XVI trafi na pecety w tym samym dniu co na PS5. Warto jednak profilaktycznie uzbroić się w cierpliwość, gdyż wzorem wydawanych poprzednio odsłon, Japończycy zapewne zadbali o całkowitą czasową ekskluzywność.

Na premierę z pewnością poczekają sobie posiadacze Xboksów. Jak długo? Nie wiadomo, tym bardziej że debiutujący w 2020 roku FF VII Remake wciąż nie pojawił się na konsolach Microsoftu.


Jak myślicie, FF 16 trafi jednocześnie na PC i PlayStation 5? Czy też może na co najmniej pół roku pozostanie grą ekskluzywną dla konsol Sony? Dokładna data premiery Final Fantasy XVI ma zostać ujawniona już niebawem, może więc przy okazji otrzymamy wtedy nieco więcej informacji.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.