Embracer Group kupuje Crystal Dynamics, Eidos Montreal i Square Enix Montreal!

Dziś ogłoszono kolejne duże przejęcie na rynku! Embracer Group zawarł umowę zakupu studiów deweloperskich Crystal Dynamics, Eidos-Montréal, Square Enix Montréal, a także całego katalogu ich własności intelektualnej.

Tym samym szwedzkie przedsiębiorstwo wejdzie w posiadanie praw do marki Tomb Raider, Legacy of Kain, Deus Ex oraz Thief oraz 50 innych IP. Całkowity koszt transakcji wynosi 300 milionów dolarów. Oczekuje się, że sprzedaż, jeśli dojdzie do skutku, zostanie sfinalizowana w drugim kwartale roku obrotowego 2022/2023.

Łącznie ze świeżo zakupionymi ekipami Embracer posiadał będzie w swoim portfolio już 124 studia, pracujące aktualnie nad ponad 230 grami, z czego co najmniej 30 to tytuły AAA. W rękach giganta znajdują się także prawa do ponad 850 growych marek.

Źródło: Embracer Group


Co myślicie o tym przejęciu? W jaki sposób wpłynie ono na rynek? Może pojawi się w końcu szansa na nowego Deus Ex lub wskrzeszenie serii Legacy of Kain!

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.