EA zamknie serwery czterech kolejnych gier. Ostatnia szansa, by zagrać online w Crysis 3 (akt.)

Electronic Arts kontynuuje politykę zamykania serwerów w starszych grach. Wiosną dowiedzieliśmy się, że utracimy dostęp do wydanych przed laty odsłon serii Battlefield. Teraz przyszła pora na cztery kolejne pozycje, w tym Crysis 3, których tryb multiplayer zostanie wyłączony jeszcze w tym roku.

Lista gier przeznaczonych do zamknięcia została rozszerzona

W grudniu utracimy dostęp także do Miirror’s Edge: Catalyst.

Nie pozostało już wiele czasu, by sprawdzić tryb multiplayer w Crysis 3!

Dostrzeżona przez redakcję serwisu Pure Xbox aktualizacja strony internetowej Elektroników, rozbudowała listę gier przeznaczonych do wygaszenia o cztery nowe pozycje:

  • Crysis 3 – multiplayer zostanie wyłączony 7 września
  • Dante’s Inferno – śmierć serwerów nastąpi 8 grudnia
  • Dead Space 2 – online zagramy do 8 grudnia
  • Mirror’s Edge Catalyst – multiplayer zostanie wyłączony 8 grudnia

8 grudnia od serwerowni odpięte zostaną też wspomniane wcześniej FPSy – Battlefield 1943, Battlefield: Bad Company i Battlefield: Bad Company 2.

W przypadku Crysis 3 utracimy dostęp do całego trybu sieciowego. Warto zaznaczyć, że wydany w 2021 r. remaster nie oferuje możliwości zabawy online, więc nie będzie można po prostu przeskoczyć do nowej wersji gry. Zamknięcia będą miały wpływ na kooperację online w Dante’s Inferno oraz tryb Outbreak w Dead Space 2. Po upływie granicznego terminu wciąż będzie można bawić się w kampaniach singleplayer. W przeciwieństwie do Battlefieldów, produkcje te nie zostaną wycofane ze sprzedaży. Przynajmniej na razie.

Jeśli macie jeszcze ochotę sprawdzić swoje siły w sieciowej rywalizacji lub współpracy, podrzucamy info, gdzie zakupić gry najtaniej:

Źródło: Pure Xbox

Łowcy, graliście jeszcze w sieci we wspomniane powyżej tytuły? Będziecie za nimi tęsknić?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.