Discord wreszcie na PlayStation 5! Konsola zyskała również obsługę VRR dla rozdzielczości 1440p

Sony wdrożyło dziś globalnie wyczekiwaną przez wielu graczy aktualizację systemu PS5 w wersji 7.0. Znajdziemy w niej obsługę VRR dla rozdzielczości 1440p, wiele usprawnień i pożądanych przez graczy funkcji społecznościowych, a także możliwość korzystania z czatu głosowego Discord na PlayStation 5.

W zeszłym miesiącu wybrani gracze mieli możliwość przetestowania wersji beta update, teraz nowa aktualizacja systemu jest już dostępna dla wszystkich posiadaczy PS5. 

Wśród głównych zmian wyróżnić możemy obsługę zmiennej częstotliwości odświeżania dla ekranów 1440p, a także obsługę czatów głosowych przy pomocy aplikacji Discord. Ponadto nowa wersja oprogramowania wprowadza dodatkowe sposoby transferu danych, co pozwala graczom na łatwiejsze przesyłanie informacji między systemami PS4 i PS5.

Lista zmian wprowadzonych w aktualizacji systemu PlayStation 5 7.0

Wśród najważniejszych zmian, udostępnionych w aktualizacji systemu PlayStation 5 w wersji 7.0 zaliczymy:

Nowe opcje rozgrywki i personalizacji

  • Obsługa zmiennej częstotliwości odświeżania dla ekranów o rozdzielczości 1440p dla posiadaczy wybranych monitorów wyposażonych w gniazdo HDMI 2.1
  • Ulepszenia biblioteki gier, pozwalające na sortowanie i filtrowanie tytułów, w trakcie dodawania ich do listy, a także w celu łatwiejszego znalezienia gier dedykowanych wydanemu niedawno PlayStation VR2.

Rozbudowane funkcje ułatwień dostępu

  • Usprawnienie migracji danych pomiędzy PS4 i PS5, w szczególności zapisów gier z poprzedniej na aktualną generację konsol. Podczas pierwszego odpalania nowo zainstalowanej produkcji system przeskanuje zawartość chmury pod kątem stosownych save’ów i, jeśli takowe znajdzie, wyświetli powiadomienie z pytaniem dotyczącym ich importu na PS5.
  • Teraz możliwy jest także transfer danych pomiędzy konsolami PlayStation 5, w tym gier, zapisów, profili użytkowników, ustawień oraz zrzutów ekranu, przy pomocy lokalnej sieci Wi-Fi lub kabla LAN.
  • Czytnik ekranu wyświetla teraz lepsze wskazówki w trakcie nawigacji po menu konsoli
  • Możliwość aktualizacji kontrolera DualSense za pomocą połączenia bezprzewodowego

Nowe funkcje społecznościowe

  • Szereg nowych funkcji społecznościowych. Od teraz gracze mają możliwość poproszenia o udostępnianie ekranu przez znajomych bezpośrednio z poziomu ich profili, opcję łatwego dołączania do gry z poziomu czatów grupowych, szansę na podejrzenie kto ze znajomych zakupił daną produkcję i kto aktualnie w nią gra. Wprowadzono także opcję ręcznego przesyłania przechwyconych zrzutów ekranu lub klipów do PS App.
  • Możliwość korzystania z czatu głosowego Discord i prowadzenia rozmów ze znajomymi z innych platform.

Jak rozmawiać przez Discord na PlayStation 5?

Aby móc konwersować ze znajomymi, należy połączyć swoje konta Discord i PlayStation Network na konsoli PS5, stronie PlayStation.com lub aplikacji Discord w systemie Windows, Mac lub dowolnym urządzeniu mobilnym. Szczegółową instrukcję dotyczącą każdej z tych metod znajdziecie na oficjalnej stronie PlayStation.

Następnie należy użyć aplikacji Discord na urządzeniu mobilnym lub komputerze, aby uruchomić czat głosowy Discord na konsoli PS5. Można tam również aktywować pozwolenie na wyświetlanie znajomym z platformy Discord informacji na temat tego, czy aktualnie jesteśmy online i w co gramy.

Jeśli aktywnie korzystacie z Discorda, być może zainteresuje Was możliwość skorzystania z dodatkowych funkcji czatu, w tym używania niestandardowych emotek na dowolnym serwerze, personalizacja profilu, zwiększony limit rozmiaru przesyłanych plików, czy też streamowanie w HD, dostępne w ramach abonamentu Nitro.


Łowcy, cieszycie się z wprowadzenia Discorda na PlayStation 5? Zamierzanie korzystać z tej możliwości? A może bardziej kręci Was naprawa VRR na ekranach 1440p?

PS. Jeśli dopiero zamierzacie kupić konsolę, zapraszamy Was do regularnie aktualizowanego wpisu „Gdzie kupić najtaniej PlayStation 5„.

PlayStation 5 to ósmy cud świata i szczyt możliwości branży gamingowej 😉 Jeżeli myślisz podobnie, dołącz do facebookowej grupy zrzeszającej fanów konsol SonyŁowcy Gier Playstation.
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.