Discord na konsolach Xbox - Microsoft rozpoczyna testy komunikatora głosowego

Wybrani członkowie programu Xbox Insider otrzymali dziś możliwość przetestowania komunikacji głosowej przez Discord na konsolach Xbox. Usługa wkrótce ma zostać udostępniona pozostałym graczom.

Dotychczas posiadacze konsol Microsoftu mieli możliwość komunikowania się przy pomocy systemowego czatu Xboksa. Opcja ta była jednak ograniczona tylko do danej platformy. Integracja z Discordem znacząco ułatwi wspólną zabawę w tytułach oferujących crossplay, dzięki czemu posiadacze Xboksów, będą mieli możliwość rozmowy z osobami grającymi na PC bez konieczności korzystania z dodatkowych urządzeń.

Aby wziąć udział w testach, musicie należeć do wybranego grona członków Xbox Insider. W celu skonfigurowania usługi naciśnijcie przycisk Xbox na konsoli, a następnie przejdźcie do menu „Parties & chats” i kliknijcie „Try Discord Voice on Xbox”. Na ekranie wyskoczy kod QR, który po zeskanowaniu przy pomocy telefonu przeniesie Was do aplikacji Discord, gdzie połączycie swoje konto w komunikatorze z profilem gracza.

Konfiguracja Discorda na konsoli Xbox

Jeśli preferujecie poradniki w formie video, rzućcie okiem na poniższy filmik:

Źródło: Blog Xbox Wire

Wszystkich sympatyków Xboksów zapraszamy do grupy tematycznej na Facebooku, w całości poświęconej konsolom Microsoft Xbox One i Xbox SeriesŁowcy Gier Xbox.

PS. Jeśli jeszcze nie wiecie, Łowcy też mają swój serwer Discord. Wbijajcie!

Sklepy:
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.