Diablo, Overwatch i Call of Duty trafią do Xbox Game Pass. Marka CoD nie opuści konsol PlayStation

Na blogu Microsoftu pojawił się nowy wpis Phila Spencera. Dyrektor generalny Microsoft Gaming nie tylko potwierdził w nim, że po przejęciu Activison Blizzard marki takie jak Diablo, Overwatch oraz Call of Duty trafią do abonamentu Xbox Game Pass.

Szef działu Xbox odniósł się także do wątpliwości rynkowych regulatorów oraz samych graczy, którzy obawiają się o przyszłość swoich ulubionych serii. Phil wyraźnie zaznaczył, że marka Call of Duty w dalszym ciągu wydawana będzie na PlayStation, a po sfinalizowaniu transakcji będzie starać się umożliwiać ludziom granie ze sobą na wszystkich platformach i urządzeniach.

Phil zaznacza też, że zamierza wykorzystać doświadczenie deweloperów Activision Blizzard do jeszcze większej ekspansji na rynku mobilnym. Dotyczyć ma to zarówno pozycji dedykowanych telefonom komórkowym oraz tabletom, jak i dalszy rozwój Xbox Cloud Gaming.

Źródło: Blog Microsoft


Macie już ochotę na Diablo lub Call of Duty w Xbox Game Pass? Jak myślicie, kiedy doczekamy się finalizacji tej wielkiej transakcji?

PS. Kiedyś przygotowaliśmy wpis na temat tego, jakie gry Activision Blizzard w Xbox Game Pass przyjęlibyśmy z otwartymi rękami. Zachęcamy do zapoznania się z tekstem 🙂

Sklepy:
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.