Premiera System Shock

Data premiery System Shock na PC oficjalnie potwierdzona. W remake klasyka zagramy już w maju!

Nareszcie otrzymaliśmy oficjalne potwierdzanie! Premiera System Shock na PC odbędzie się już 30 maja 2023 roku. Twórcy wiele razy odwlekali w czasie debiut swojej produkcji, choćby ze względu na ogłoszony w pewnym momencie reset prac nad tytułem. Na szczęście remake kultowego immersive sima ujrzy światło dzienne za nieco ponad 2 miesiące. Cena System Shock w przedsprzedaży zaczyna się już od 141,59 zł.

Czym jest System Shock (2023)

System Shock (2023) został zapowiedziany jak kompletny reamke absolutnie kultowej gry jaką jest oryginał z 1994 roku. Nowa wersja ma połączyć klasyczne założenia rozgrywki z zaprojektowaną od podstaw oprawą graficzną, dostosowując retrofuturyzm do współczesnych standardów. Całość powstaje na silniku Unreal Engine 4. Tytuł zaoferuje także nową ścieżkę dźwiękową. Co ciekawe, głosu SHODAN (sztucznej inteligencji, będącej główną antagonistką) użyczyła ta sama aktorka co w oryginale. Na graczy czekają nowi przeciwnicy, ulepszone mechaniki walki i hakowania, a także wiele usprawnień dotyczących sterowania i interfejsu użytkownika. Ponownie przyjdzie się nam wcielić się w postać hakera, którego zadaniem jest zbadanie stacji kosmicznej Cytadela i powstrzymanie złowrogiej SI, pozbawionej ograniczeń etycznych.

Źródło: Steam News


Cena System Shock na PC

Premiera System Shock na PC została zapowiedziana na 30 maja 2023 roku. Tytuł zadebiutuje na platformach Steam, GOG.com i Epic Games Store. Jeśli zdecydujecie się na zakup gry w przedsprzedaży, to w ramach bonusu otrzymacie grę System Shock 2: Enhanced Edition za darmo. Cena System Shock zaczyna się w cyfrowej dystrybucji od 141,59 zł. W przyszłości remake ma się pojawić także na konsolach PlayStation 4, PS5, Xbox One i Xbox Series X|S. Warto zwrócić uwagę, że remake otrzyma polską wersję językową w postaci napisów.


Testuj demo System Shock za darmo przed premierą

Jeśli macie wątpliwości, czy twórcom z Nightdive Studios udało się sprostać kultowemu dziełu elektronicznej rozgrywki i nie chcecie kupować kota w worku, to na wszystkich trzech platformach cyfrowych czeka na Was wersja demonstracyjna gry. W demo System Shock za darmo możecie zagrać już dziś:

Jeśli jesteś graczem PC z krwi i kości, dołącz do naszej grupy na Facebooku, gdzie znajdziesz innych fanów Steama, 4K oraz Ray Tracingu 😉Łowcy Gier PCMR.

Łowcy, czekacie na remake System Shock? Dacie szansę temu klasykowi sprzed lat? A może oryginał znajduje się na Waszej liście najlepszych gier wszechczasów? Dajcie znać w komentarzach 🙂

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.