Czy to koniec Xbox Game Pass za 4 zł? Popularna promocja zniknęła z oferty! (akt.)

Wszyscy wiemy, jak dobrą promocją był miesiąc Xbox Game Pass za 4 zł dla nowych użytkowników. Niestety, przyszłość tej atrakcyjnej oferty jest zagrożona. Możliwość zakupu XGP za grosze zniknęła ze sklepu Xboksa i nie wiadomo, czy kiedykolwiek powróci. Microsoft na razie nie skomentował tej sytuacji.

Aktualizacja #1

Serwis The Verge otrzymał oficjalne potwierdzenie od Microsoftu. Promocja na miesiąc Xbox Game Pass Ultimate za 4 zł dobiegła końca i najprawdopodobniej szybko nie powróci do sklepu MS Store. Amerykańska korporacja „rozważa inne opcje marketingowe dla nowych członków”, co może oznaczać wprowadzenie na globalny rynek oferty Xbox Game Pass Friends & Family, umożliwiającego dzielenie jednej, droższej subskrypcji między kilka kont Microsoftu.

Nieoficjalnie mówi się też, że zakończenie promocji związane jest z dodaniem Ubisoft+ do Xbox Game Pass, które – według plotek – ma nastąpić już w połowie kwietnia tego roku.

Oryginalny wpis:

O sprawie po raz pierwszy dowiedzieliśmy się, czytając komentarze na stronie www.TaniGamePass.pl. Pod poradnikami przeznaczonymi dla nowych użytkowników, pojawiły się wątpliwości i pytania dotyczące zniknięcia promocyjnej ceny XGP w sklepie Microsoftu.

Postanowiliśmy sami się temu przyjrzeć i… nie mamy dobrych wiadomości ;/ W ramach testu przełączyliśmy się na tryb incognito w przeglądarce i odwiedziliśmy oficjalną stronę poświęconą usłudze. Niestety, aktualnie nie pojawia się na niej przycisk pozwalający dołączyć do usługi za 4 zł. Od razu wołają sobie pełną cenę.

Czy jest opcja, że to tylko błąd wyświetlania i promocja na Xbox Game Pass za 4 zł aktywuje się w koszyku? Niestety, marne szanse. Na potrzeby testów założyliśmy też nowe konto, nie udało nam się jednak znaleźć sposobu, który pozwoliłby zakupić XGP tanio. Problem nie dotyczy też tylko naszego regionu, gdyż na Reddit w ostatnich dniach również pojawiły się wątki dot. zakończenia promocji (przykładowo ten i ten).


Czy poradniki na tani Game Pass dalej działają?

Co dalej? Istnieje szansa, że to tylko chwilowa przerwa i oferta wróci, np. przy okazji świąt. Może w nieco zmienionej formie. Niestety na chwilę obecną nic nie jest pewne. Profile Xboksa w mediach społecznościowych nie przekazały żadnego oficjalnego komunikatu. Wystosowaliśmy zapytanie w tej sprawie, jednak ze względu na to, że mamy weekend, raczej nie spodziewamy się uzyskać odpowiedzi szybko.

Co z poradnikami na tani Game Pass? Bez obaw, te dalej działają, a konwersja się dokonuje. Należy jedynie pamiętać, że za wszystko zapłacimy nieco więcej, gdyż nie da się już w prosty sposób zamknąć sprawy, płacąc 4 zł, a trzeba skorzystać z kodu, bądź, w ostateczności, kupić miesiąc XGPU bezpośrednio w Microsoft Store za 54,99 zł.


Łowcy, jak myślicie, czy to już definitywny koniec promocji na XGP za 4 zł, czy też to tylko chwilowa przerwa i oferta powróci? Jeśli nie, jak sądzicie, w jaki sposób wpłynie to na popularność Game Passa?

Jeśli jesteś graczem PC z krwi i kości, dołącz do naszej grupy na Facebooku, gdzie znajdziesz innych fanów Steama, 4K oraz Ray Tracingu 😉Łowcy Gier PCMR.
Wszystkich sympatyków Xboksów zapraszamy do grupy tematycznej na Facebooku, w całości poświęconej konsolom Microsoft Xbox One i Xbox SeriesŁowcy Gier Xbox.
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.