PlayStation PC

Czy Sony szykuje PlayStation PC? - poszlaki odnalezione w Spider-Man Remastered na PC

Minęło juz kilka dni od premiery Spider-Man Remastered na PC. Jak się okazuje, pliki gry stanowią dla ciekawskich swoistą kopalnię poszlak i intrygujących wiadomości. Jak podawał serwis VGC, odnaleziono w nich wzmianki dotyczące integracji gier wydawanych przez Sony na PC z kontem PlayStation Network. Miałoby to prawdopodobnie zapewnić dodatkowe bonusy oraz ujednolicić zdobywane przez graczy osiągnięcia na różnych platformach. Dziś dokopano się do kolejnej interesującej informacji odnoszącej się do PlayStation PC. Czyżby Sony szykowało swój własny launcher na komputery osobiste?

Integracja różnych kont w przypadku PC nie jest niczym nowym. Wiele gier od Microsoftu, które pojawiły się chociażby na Steam, wymaga profilu Xbox Live. Nic więc dziwnego, gdyby Japończycy wprowadzili podobny mechanizm do swoich przyszłych gier, które mają zadebiutować niebawem na komputerach osobistych. Wskazują na to frazy znalezione w plikach gry Spider-Man Remastered, takie jak: „PSNAccountLinked” oraz „PSNLinkingEntitlements”.

Dużo więcej pytań rodzi jednak ostatnie odkrycie, według którego Sony ma planować swój własny launcher. Podejrzewa się, że PlayStation PC stanowiłoby nie tylko integrację z kontem PlayStation Network, ale także bezpośrednio z PlayStation Store. Miałoby to umożliwić Sony sprzedaż gier bez pośredników w postaci innych launcherów.


Łowcy, uważacie że odnaleziona w plikach gry fraza: „PlayStation PC launcher” zwiastuje nadejście nowego launchera na PC? Jak wyobrażacie sobie jego działanie? Liczycie na takie funkcje jak np.: cross-buy gier w wersji na PlayStation 5 i PC? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach 🙂

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.