Czy Microsoft i Konami chcą ożywić serię Castlevania?

Czy Microsoft i Konami ożywią serię Castlevania? Potencjalna niespodzianka na Tokyo Game Show

Lakoniczna wiadomość od naszego ulubionego Billbil-kun rozpaliła wyobraźnie fanów legendarnej marki Konami. Zaledwie trzy słowa wystarczyły by sieć zalała fala domysłów dotyczących powrotu serii Castlevania. Czy są na to realne szanse i co z tym wszystkim ma wspólnego Microsoft? Odpowiedzi na te pytania poznamy zapewne w trakcie najbliższego Tokyo Game Show. Wydarzenie rozpocznie się już 21 września, a wraz z nim konferencji giganta z Redmond.

Czy seria Castlevania powróci do żywych?

Na swoim profilu na platformie X (Twitter), Billbil-kun opublikował krótki wpis, w którym zamieścił jedynie 3 wyrazy: „Bellmont”, „Ladybird” oraz „#Xbox”. Pierwszy z nich jest aż nadto oczywisty. Nazwisko Belmont jednoznacznie kojarzy się z bohaterami z serii Castlevania, o powrocie której marzą fani marki na cały świecie. Drugi z nich internauci powiązali ze studiem Team Ladybug, które na swoim koncie ma dwie ciepło przyjęte metroidvanie. Oznaczałoby to, że Konami szykuje się do powrotu do korzeni wraz zapowiedzią nowej odsłony w 2D. Niektórzy studzą jednak ten entuzjazm i wskazują na doskonale oceniane kolekcje klasycznych części serii, sugerując tym samym, że Japończycy zaprezentują nam kolejny zbiorczy pakiet gier. Tym razem mają to być produkcje wydane pierwotnie na PlayStation 2 lub Nintendo 3DS.

Dishonored 3 w produkcji! Poznaliśmy listę niezapowiedzianych gier Bethesda

Co jednak wspólnego ma z tym Microsoft? Ostatni wyraz „#Xbox” sugeruje, że prezentacja szczegółów ma być ściśle powiązana z gigantem z Redmond. Najbliższa okazja nadarzy się już 24 września, w trakcie Tokyo Game Show. Na swojej prezentacji Microsoft może zapowiedzieć nowa grę z serii Castlevania w Xbox Game Pass, pojawienie się w abonamencie klasycznych odsłon serii w ramach Anniversary Collection oraz Advance Collection lub… zaprezentować nową edycję kontrolera Xbox, inspirowaną marką Konami 🙂

Premiera Castlevania Nocturne już pod koniec września

Legendarna marka nie została porzucona przez Konami całkowicie. Już 28 września na platformie Netflix zadebiutuje nowy serial, rozszerzający znane z gier uniwersum. Premiera Castlevania: Nocturne stanowi idealną okazję do zaprezentowania szczegółów dotyczących przyszłości serii. Oby tylko nie okazało się, że całe to zamieszanie związane jest jedynie z akcją promocyjną animacji.

Gdzie kupić gry z serii Castlevania na PC najtaniej

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji ograć Castlevanie, lub też chcecie skompletować kolekcję, odsyłamy Was do porównywarki cen gier PC oraz cen gier Xbox – GG.deals.

Następca Xbox Series X, wyposażony w haptyczny kontroler, już w przyszłym roku!

Poniżej zamieściliśmy oferty dot. najlepszych, według nas, odsłon serii.

Łowcy, chcielibyście zobaczyć powrót serii Castlevania w stylu ostatnich produkcji od studia Mercury Steam? Liczycie na Lords of Shadow 3? A może zdecydowanie wolicie klasyczne odsłony w 2D? Dajcie znać w komentarzach 🙂

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.