Cenega oficjalnym dystrybutorem gier Ubisoftu w Polsce i krajach Europy Środkowej

Cenega, firma będąca jednym z największych polskich wydawców gier, opublikowała dziś krótkie oświadczenie, w którym poinformowała graczy, że od teraz będzie zajmować się dystrybucją gier Ubisoftu w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Cenega będzie odpowiedzialna za wydanie najnowszych pozycji francuskiego dewelopera, takich jak choćby Assassin’s Creed Mirage oraz Skull and Bones, jak również tytułów, które są już dostępne na rynku.

Współpraca Ubisoftu i Cenegi jest pokłosiem ostatnich problemów francuskiego dewelopera, który w ramach cięcia kosztów, zdecydował się zamknąć biura m.in. w naszym kraju. Dotychczas to właśnie rodzimy oddział odpowiedzialny był za dystrybucję nowych tytułów na terenie Polski.

Łowcy, przypominamy, że w poniedziałek, 12 czerwca, odbędzie się kolejna konferencja z cyklu Ubisoft Forward, kiedy to zobaczymy gry, które w nieodległej przyszłości będą dystrybuowane już przez firmę Cenega.


Łowcy, jak myślicie, czy zmiana wydawcy odbije się w jakiś sposób na końcowych produktach, które trafią w ręce graczy? A może po prostu dotychczasowy standard zostanie utrzymany?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.