CDPR wyciąga rękę do fanów Cyberpunk 2077. Gracze przeniosą zapisy z Google Stadia na PC

Google Stadia już niedługo zostanie zamknięta. Co prawda gracze mogą liczyć na zwrot pieniędzy za zakupione gry i sprzęt, ale jest jeszcze inny problem. Niektórzy poświęcili mnóstwo godzin na zabawie w chmurze, utrata rozwijanej miesiącami postaci może być więc niezwykle bolesna. Na szczęście rodzimy CD Projekt Red stanął na wysokości zadania!

Po ogłoszeniu informacji o zamknięciu usługi, fani Cyberpunka zwrócili się do polskich deweloperów o pomoc. CDPR nie zawiódł i dziś opublikował instrukcję, która ułatwi dokonanie „przeprowadzki:. W skrócie – niezbędne będzie skorzystanie z narzędzia Google Takeout, za pomocą którego pobrać z chmury będzie można zarówno zapisy, jak i inne pliki gry, w tym zrzuty ekranu i nagrane filmiki. Pełny poradnik znajdziecie na oficjalnej stronie CP2077.

Jeśli chcecie przenieść się z rozgrywką na peceta, bądź dopiero zamierzacie rozpocząć przygodę w wykreowanym przez Redów cyberpunkowym świecie, rzućcie okiem, jak obecnie prezentuje się cena Cyberpunk 2077:


Spora część deweloperów stara się pomóc graczom, ogrywającym ich produkcje poprzez Google Stadia. Nie tak dawno Ubisoft poinformował, że zamierza przenieść gry do Ubisoft Connect, teraz rękę do fanów wyciągnął CDPR. W miarę upływu czasu zapewne będziemy mogli liczyć na kolejne tego typu ogłoszenia. Niestety, zapewne nie wszyscy zdecydują się na podobne ruchy, więc część Waszych postępów przepadnie bezpowrotnie.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.