Brak E3 2023 to nic strasznego. Harmonogram Summer Game Fest 2023 i pozostałych letnich konferencji

Przed nami bardzo gorący okres. I nie, nie chodzi tu o zbliżające się lato. PlayStation Showcase 2023, Summer Game Fest 2023, a także cały szereg innych prezentacji, które mają nam zastąpić E3 2023, zbliżają się wielkimi krokami. Ze względu na to, że trochę już tych imprez zapowiedziano, a ostateczna lista nie jest jeszcze zamknięta, zdecydowaliśmy się zebrać wszystkie istotne informacje na temat nadchodzących eventów w jednym miejscu. Może być ciekawie, więc najlepiej byłoby nic nie przegapić 🙂

Kiedy odbędzie się Summer Game Fest 2023 i inne growe konferencje? Czego możemy spodziewać się po tych wydarzeniach? Po więcej szczegółów zapraszamy do dalszej części wpisu.

Harmonogram „E3 2023” i wydarzeń towarzyszących

Mimo anulowania E3 2023, miłośnicy gier mogą już zacierać rączki. PlayStation Showcase 2023 oraz Summer Game Fest 2023 to nie jedyne dobrze zapowiadające się wydarzenia, które odbędą się w nadchodzących tygodniach.

Tak oto wygląda rozkład jazdy:

  • PlayStation Showcase 2023 – 24 maja o 22:00 (podsumowanie pokazu)
  • Summer Game Fest 2023 – 8 czerwca (Youtube, Twitch)
  • Future Games Show – 10 czerwca o 19:00 (Youtube, Twitch)
  • Xbox Games Showcase – 11 czerwca o 19:00 (Youtube, Twitch)
  • Starfield Direct – 11 czerwca po zakończeniu Xbox Games Showcase (Youtube, Twitch)
  • PC Gaming Show – 11 czerwca o 22:00 (Youtube, Twitch)
  • Ubisoft Forward – 12 czerwca o 21:00 (Youtube, Twitch)
  • RGG Summit Summer – 15 czerwca o 5:00 (Youtube)
  • THQ Nordic Digital Showcase – 11 sierpnia o 21:00 (Youtube, Twitch)
  • gamescom Opening Night Live 2023 – 22 sierpnia

Warto zaznaczyć, że niekoniecznie są to wszystkie wydarzenia, które odbędą się w najbliższym czasie. Chodzą ploteczki, że – podobnie jak w zeszłym roku – w wolne terminy wepchną się jeszcze kolejne imprezy, w tym Guerrilla Collective (które jest już potwierdzone, jednak wciąż nie poznaliśmy dokładnego terminu streamu). Gdy tylko otrzymamy oficjalne potwierdzenie, zaktualizujemy wpis.


PlayStation Showcase 2023, potężne uderzenie na rozgrzewkę przed „E3 2023”

Jeszcze w maju, dwa tygodnie przed wszystkimi konferencjami, które mają nam zastąpić targi E3 2023, zaprezentuje się Sony. PlayStation Showcase 2023 będzie pierwszą imprezą o tej skali od września 2021 roku. Pomiędzy dostawaliśmy co prawda kilka wydarzeń z cyklu State of Play (i to nawet wcale nie takich złych, zresztą zobaczcie sami relację z ostatniej konferencji), jednak to zazwyczaj na Showcase’ach wytaczane są najcięższe działa.

Japończycy obiecali, że pokaz potrwa ponad godzinę i skupi się na grach PS5 i PS VR2. Zapewne w jego trakcie ujrzymy sporo nowinek na temat Final Fantasy XVI i Marvel’s Spider-Man 2. Ponadto możemy też spodziewać się kilku nowych tytułów, zarówno od ekip wchodzących w skład PlayStation Studios, jak i zewnętrznych deweloperów. Może przyjdzie nam zobaczyć gameplay z Silent Hill 2 Remake? Tylko czas pokaże.

PS Showcase 2023 już za nami!

Przygotowaliśmy dla Was relację z PlayStation Showcase 2023. Miłej lektury!

Nieoficjalne E3 2023 – co zobaczymy w zastępstwie za kultowe targi?

Jak już wiemy, E3 2023 zostało odwołane. Na szczęście nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, gdyż jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać rozmaite wydarzenia, które godnie zastąpią króla.

Geoff Keighley powróci na Summer Game Fest 2023 z mocnymi zapowiedziami

Emocjonujący weekend rozpoczniemy już 8 czerwca, wraz z Geoffem Keighleyem i jego Summer Game Fest 2023. Zazwyczaj to właśnie ta impreza obfituje w najmocniejsze i najbardziej zaskakujące zapowiedzi. Rok temu ujrzeliśmy m.in. pierwszy gameplay z The Callisto Protocol, potwierdzono także premierę The Last of Us Part I na PC (więcej zapowiedzi znajdziecie w naszej relacji z SGF 2022).

A na co możemy liczyć w tym roku? Host na razie oszczędnie informuje nas o tym, czego możemy doświadczyć. Pozostaje nam więc wyciągnąć wnioski z oficjalnej grafiki prezentującej partnerów imprezy. Z Summer Game Fest 2023 współpracuje ponad 40 firm, w tym sporo największych graczy na rynku.

Activision zapewne przedstawi nam dalsze plany rozwoju serii Call of Duty, możliwe, że Bandai Namco ogłosi datę premiery Tekken 8, CD Projekt RED powinien natomiast rzucić konkretami o dodatku do Cyberpunk 2077. EA prawdopodobnie promować będzie swoją nową serię piłkarską, a Warner Bros zaleje nas materiałami z Mortal Kombat 1. Można by tak wymieniać w nieskończoność. Jedno jest pewne – będzie grubo!

Summer Game Fest lineup

40 zwiastunów na Future Games Show 2023

Sobota należeć będzie do Future Games Show 2023. GamesRadar przyszykowało dla nas ponad 40 nowych zapowiedzi. Na razie nie poznaliśmy jeszcze jednak żadnych szczegółów na temat tego, co dane nam będzie zobaczyć.

Future Games Show zazwyczaj nie obfituje w głośne tytuły AAA, jednak to znakomita impreza dla miłośników mniejszych gierek i fanów indyków.

Xbox Games Showcase 2023 – co, oprócz Starfield, pokaże nam Microsoft?

Chwila na uspokojenie emocji i już 11 czerwca czeka nas kolejna prezentacja, a nawet dwie (a dokładnie to 3, ale ostatnia zasługuje na osobny akapit)! Tym razem na scenie pojawi się Phil Spencer, bądź jego koledzy z pracy, którzy przybliżą nam plany Microsoftu na najbliższe miesiące.

Xbox Games Showcase zapewne obfitować będzie w szereg zapowiedzi tytułów od Xbox Game Studios. 23 ekipy pracujące nad nowymi grami powinny w końcu pokazać nam jakieś konkrety. Ponadto liczymy na sporą ilość trailerów tytułów od zewnętrznych deweloperów, zdecydowanych wrzucić swoje produkcje w dniu debiutu do subskrypcji Xbox Game Pass.

Chwilę po zakończeniu głównej części wydarzenia, rozpocznie się Starfield Direct, czyli krótki stream poświęcony tylko i wyłącznie najbliższej (no, chyba ze czymś zaskoczą, może Forza?) wielkiej premierze MS & Bethesdy – Starfield. Mocno wierzymy, że tym razem usłyszymy już, że prace zostały zakończone, trwa szlifowanie diamentu i obejdzie się już bez kolejnych opóźnień.

Kiedy Xbox Games Showcase?

Future Games Show i PC Gaming Show z monstrualną ilością zapowiedzi

Jakby dwie konferencje to było za mało… 11 czerwca, zaraz po zakończeniu prezentacji Microsoftu rozpocznie się PC Gaming Show. Wydarzenie zapewne potrwa dość długo, gdyż w jego trakcie mamy ujrzeć zapowiedzi aż 55 gier! Co najlepsze, spora część z nich, bo aż 15 tytułów, będzie całkowicie nowych! Dotychczas potwierdzono obecność 4 pozycji – Baldur’s Gate 3, Frostpunk 2, Dune: Awakening, a także nowej przygody od Klei, czyli twórców takich produkcji, jak np. Don’t Starve czy Oxygen not Included.

Hostowane przez PC Gamer wydarzenie to impreza na nieco mniejsza skalę niż eventy wymienione powyżej, ale patrząc na ilość tytułów, które zostaną zaprezentowane… z pewnością pojawi się kilka, a może i nawet kilkanaście, perełek.

PC Gaming Show kiedy?

Co pokażą nam Francuzi na Ubisoft Forward?

Niedzielny maraton to nie koniec atrakcji. Poniedziałek bowiem należeć będzie do Francuzów z Ubisoftu. Dotychczas firma nie ujawniła, ani nawet nie zasugerowała, jakie gry zostaną nam przedstawione, jednak łatwo przewidzieć sporą część produkcji, które pojawią się w trakcie wydarzenia.

Po pierwsze, XDefiant. Beta przypadła do gustu wielu graczom, a sama gra wydaje się już niemal kompletna, dlatego też premiera nie powinna być odległa. Assassin’s Creed Mirage również powinno trafić do nas jeszcze w tym roku. Poza tym wciąż trwają prace nad dwoma innymi tytułami, a mianowicie Skull and Bones oraz The Crew: Motorfest. Możliwe też, że w końcu dowiemy się czegoś więcej na temat zapowiedzianych wieki temu remaków Prince of Persia i Splinter Cell. Gdzieś tam na horyzoncie majaczy również Avatar: Frontiers of Pandora i… Beyond Good & Evil 2, choć chyba mało kto już wierzy, że ta druga pozycja kiedykolwiek ujrzy światło dzienne.

Ubisoft Forward kiedy?

Wakacje z grami – co po E3 2023?

Prezentacja Ubisoftu zakończy pełen emocji tydzień (a przynajmniej tak to wygląda na dzisiejszy stan wiedzy), po którym rozpocznie się nieoficjalny sezon ogórkowy w branży. Wakacje będą jednak nie tylko czasem odpoczynku od mocnych pecetowych i konsolowych premier. Wiemy już, że na sierpień zaplanowane zostały dwie konferencje.

11 sierpnia zaprezentuje się THQNordic. Wiemy już, że zobaczymy Alone in the Dark, Outcast 2, czy też Trine 5: A Clockwork Conspiracy. Fani liczą też na konkrety dotyczące Gothic Remake i Tempest Rising. Austriacy mają w zanadrzu również kilka innych mocnych marek, wśród których wyróżnić możemy m.in. Darksiders, Second Sight, TimeSpliters, Risen, Sacred czy też Carmageddon, więc wierzymy, że będzie grubo.

Geoff Keighley to człowiek wielu talentów, dlatego też w tym roku poprowadzi nie tylko Summer Game Fest 2023 oraz The Game Awards, ale i wystąpi 22 sierpnia na gamescom Opening Night Live 2023. Jako że wydarzenie to odbędzie się dopiero za 4 miesiące, nie podejmujemy się spekulacji na temat tego, jakie trailery i gameplaye zobaczymy.

Gamescom Opening Night Live

Łowcy, na którą grową konferencję czekacie najbardziej? Jak myślicie, zapowiedziane wydarzenia godnie zastąpią odwołane E3 2023?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.