Battlefield 1943, seria Bad Company i Mirror's Edge znikają z cyfrowej dystrybucji!

Battlefield 1943 i seria Bad Company znikają z cyfrowej dystrybucji! EA zamyka serwery wielu gier (akt.)

Niestety, nie mam dobrych informacji dla fanów klasycznych gier od EA. Firma poinformowała dziś, że z cyfrowej dystrybucji znikną wkrótce takie tytuły jak: Battlefield 1943, Battlefield: Bad Company i Battlefield: Bad Company 2. Począwszy od 28 kwietnia powyższe produkcje nie będą już dostępne do zakupu.

Taka decyzja wynika z planowanego przez EA wyłączenia usług sieciowych. Zamknięcie serwerów nastąpi już pod koniec roku, 8 grudnia. Po tej dacie nadal będziecie mogli jednak grać w zakupione wcześniej tytuły w odpowiednich trybach offline. Wyjątkiem jest Battlefield 1943, które posiada wyłącznie moduł rozgrywki wieloosobowej.

Źródło: EA.com

Informację nadesłali Majexsky, RexRX i SZPEREKKUCHAR. Dzięki!

Aktualizacja #2

EA wyciągnie wtyczkę z kolejnych gier ze swojego wydawnictwa. W najbliższych miesiącach możemy oczekiwać wyłączenia serwerów w takich produkcjach jak:

  • Shadows of the Damned – wyłączenie serwerów na X360 i PS3 już 28 marca
  • Syndicate (2012) – wyłączenie serwerów na PC, X360 i PS3 już 15 czerwca
  • NHL 21 – wyłączenie serwerów już 30 kwietnia
  • Kingdoms of Amalur: Reckoning – wyłączenie serwerów X360, PS3 i PC już 15 maja
  • Warp 1 – wyłączenie serwerów X360, PS3 i PC już 15 maja

Pełną listę gier, które zostaną odłączone od Sieci znajdziecie na stronie EA.

Aktualizacja #1

Zgodnie z nowym postem na platformie Twitter, pojawienie się gry Mirror’s Edge w poprzednim oświadczeniu było najzwyklejszym błędem EA. Tytuł pozostanie dostępny w ofercie cyfrowej dystrybucji po 28 kwietnia 2023 roku 🙂


Gdzie kupić gry EA przed zniknięciem z cyfrowej dystrybucji?

Łowcy, pamiętacie że wymienione powyżej produkcje zostały wydane w czasach siódmej generacji. Z podanej czwórki, tylko Battlefield: Bad Company 2 oraz Mirror’s Edge pojawiły się na PC. Aktualnie jedynie konsole Xbox One oraz Xbox Series X|S umożliwiają zagranie we wszystkie z nich w ramach wstecznej kompatybilności (najlepsze gry Xbox 360 dostępne we wstecznej kompatybilności znajdziecie w naszym artykule). Z tego względu przygotowaliśmy dla Wam małe zestawienie z najlepszymi ofertami na poszczególne gry w cyfrowej dystrybucji:

Dobrą alternatywą do ogrania podanych tytułów jest zakup abonamentu EA Play, który dostępny jest już od 14,99 zł:

EA Play w ramach Xbox Game Pass Ultimate!

Łowcy, przypominamy Wam, że na konsolach Microsoftu abonament EA Play dostępny jest w ramach XGPU. Nadal możecie skorzystać z oferty na miesiąc XGP Ultimate za 4 zł. Oferta skierowana jest do nowych i wybranych powracających subskrybentów. Jeśli planujecie zakup XGPU na dłuższych okres, to polecamy Wam nasz poradnik: Tani Xbox Game Pass Ultimate! 5 miesięcy za 49,77 zł, 8 miesięcy za 93,93 zł, 14 miesięcy za 179,66 zł, 26 miesięcy za 382,39 zł. Szczegółowe informacje o usłudze Microsoftu znajdziecie na stronie TaniGamePass.pl.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.