Amazon w Polsce już niebawem! Oficjalnie zapowiedziano uruchomienie Amazon.pl

Od wielu miesięcy w sieci pojawiały się plotki i spekulacje dotyczące startu platformy sprzedażowej Amazon w Polsce. Informacje te zostały właśnie potwierdzone przez Alexa Ootesa, wiceprezesa ds. rozwoju Amazona w krajach Unii Europejskiej. W swojej wypowiedzi zaznaczył on, że niebawem do naszego kraju zawita pełna oferta firmy dla klientów i sprzedawców. Wiadomo już, że jedną z metod wysyłki będą Paczkomaty, gdyż od pewnego czasu Amazon współpracuje z firmą InPost.

Dotychczas klienci z kraju nad Wisłą mogli robić zakupy w przetłumaczonej na język polski niemieckiej wersji sklepu, jednakże nie wszystkie usługi były dostępne na terenie naszego kraju. Dzięki wejściu Amazona do Polski skorzystają również polscy sprzedawcy, którzy już teraz mogą rejestrować swoje konta w panelu Seller Central.

Nie wiadomo jeszcze kiedy witryna Amazon.pl ruszy pełną parą, ale mamy nadzieję, że już za kilka miesięcy będziemy mogli wyszukiwać dla was sprzęt oraz tanie gry w polskim Amazonie.

Łowcy, zamierzacie korzystać z polskiej wersji Amazona? Co sądzicie o pełnym wejściu globalnego giganta branży handlowej do Polski?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.