Xbox Live Gold

Cena abonamentu Xbox Live Gold wzrośnie – 6 miesięcy XBL Gold za $60 zamiast $40

Microsoft poinformował o podwyżkach abonamentu Xbox Live Gold. Na oficjalnej stronie Xbox Wire możemy przeczytać o nadchodzących zmianach w cenach poszczególnych wariantów subskrypcji. Nowy cennik dla wybranych regionów prezentuje się następująco:

  • 1 miesiąc Xbox Live Gold – $10.99 (aktualnie $9.99)
  • 3 miesiące Xbox Live Gold – $29.99 (aktualnie $24.99)
  • 6 miesięcy Xbox Live Gold – $59.99 (aktualnie $39.99)

Na ten moment nie ma pewności czy podwyżki tyczą się również Polski. Użytkownicy, których obejmie wzrost ceny Xbox Live Gold zostaną poinformowani o tym fakcie drogą mailową. Przez pierwsze 45 dni od otrzymania wiadomości koszt abonamentu dla danego konta nie zostanie podwyższony. Ponadto aktualni subskrybenci 6 lub 12 miesięcy Xbox Live Gold będą mogli przedłużać swój abonament po starych cenach.

Dobrą wiadomość stanowi to, że konwersja Xbox Live Gold na Xbox Game Pass Ultimate będzie przeprowadzana w proporcjach 1:1 – jeśli posiadacie 11 miesięcy Golda to po kupnie Ultimate abonament Gold zostanie przekonwertowany na 11 miesięcy XGPU.

Wszystkie informacje na temat zmian w abonamencie znajdziecie w oficjalnym komunikacie na Xbox Wire.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.