Przedstawiamy stronę Śledź Okazje!

tuo

Stało się! Po szumnych zapowiedziach, konkursie i wielu dniach oczekiwania nadszedł w końcu czas by zaprezentować wam owoc naszych wielogodzinnych prac.

Spodziewaliście się czegoś innego? Jesteście zadowoleni/rozczarowani? Macie jakieś pomysły na rozwój funkcjonalności? Zapraszamy do komentowania w komentarzach, bądź w tym wątku na naszym forum.

Tymczasem zapraszamy do krótkiego przewodnika, który odkryje przed wami wszystkie funkcje naszej nowej podstrony.

 

Do czego służy Sledzokazje.pl?

Jest to strona, która automatycznie pobiera informacje o cenach w sklepach dystrybucji elektronicznej i umożliwia userom śledzenie na bieżąco wszystkich najnowszych okazji. ŚO to pierwsza tego typu strona w Polsce i została stworzona wyłącznie pod kątem polskich userów. Pobieramy informacje z dwóch największych krajowych sklepów z grami w elektronicznej dystrybucji, a dla sklepów zagranicznych podajemy ceny w odpowiedniej dla Polaków walucie, automatycznie konwertowanej na złotówki. Dla waszej wygody, wbudowaliśmy również system przeliczający ceny z uwzględnieniem kodów zniżkowych. Ceny wszystkich produktów możecie śledzić za pomocą RSS, a najbardziej wymagający userzy mogą analizować historię cen produktów w dokładnych wykresach. Liczymy, że narzędzie, które wam udostępniamy stanie się bardzo przydatnym „ficzerem” naszej strony i pozwoli wam nie przegapić żadnej najlepszej okazji!

Czym różnią się widoki „przeglądaj produkty” oraz „śledź ceny”?

W widoku „Śledź ceny” zapisywane są wszystkie ruchy cenowe. Każda najdrobniejsza zmiana to nowy wpis w tabeli. Widok „przeglądaj produkty” przedstawia tylko aktualną cenę danego produktu. Służy on głównie do szczegółowego wyszukiwania interesujących was gier.

Jak działa funkcja „eksportuj RSS”?

Jeżeli czekasz na konkretną obniżkę, możesz ustawić sobie notyfikacje RSS według dowolnie wybranych kryteriów. Załóżmy że interesuje cię tylko gra GTA IV w cenie do 40 zł i tylko w wersji steam. Po ustawieniu odpowiednich filtrów i kliknięciu „szukaj” otrzymasz informacje, czy obniżka spełniająca takie kryteria jest dostępna już teraz. Jeżeli z kolei ustawisz te same filtry i klikniesz „eksportuj RSS”, dostaniesz notyfikacje RSS o GTA IV na steam do 40 zł jeżeli taka okazja pojawi się w przyszłości!

Jak ukryć podwyżki cen w trackerze?

W filtrze „Zmiana ceny (%)” należy ustawić kryteria wyszukiwania od -100% do -1%

Dlaczego sledzokazje.pl przekierowuje na stronę lowcygier.pl/sledzokazje?

Póki co, chcemy, żeby „śledź” był wbudowany w główną część Łowców Gier. Dzięki temu unikamy problemów z podwójnym logowaniem oraz zapewniamy sobie lepsze pozycjonowanie. W przyszłości ŚO może stać się zupełnie oddzielną stroną, ale to zależy już od jej dotychczasowej popularności i naszych i waszych chęci do dalszego rozwijania tego projektu.

Dlaczego niektóre informacje o DRM-ach są niekompletne?

Informacje o DRM-ach pobieraliśmy bezpośrednio ze sklepów. Czasami informacje te nie są tam podane, bądź też są opisane na wiele różnych sposobów, których nie sposób automatycznie pobrać (patrz Amazon). W takim wypadku pozostaje tylko ustawienie tych danych ręcznie. Jeżeli widzisz brakujące dane, proszę zgłoś tę informację na naszym forum.

 

To co widzicie teraz to dopiero pierwsza wersja strony. Będziemy się starać ją udoskonalać, dodamy nowe sklepy i nowe funkcjonalności. Mocno liczymy na wasze opinie i sugestie. Tymczasem życzymy wam przyjemnego korzystania z naszej nowej strony i mamy nadzieję, że umożliwi wam ona wyłapanie każdej interesującej was okazji!

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

Komentarze do "Przedstawiamy stronę Śledź Okazje!"

 1. Nie zmieniło się za wiele poza paskiem w stylu TVN24 😀
  edit: nie wiem jak u Was, ale u mnie na głównej stronie lewy pasek jest pusty (kilka cm), a przy wejściu do newsa i po prawej i po lewej jest pusty. Nie wiem czy tak jest od zawsze czy teraz zauważyłem 😛

  1. i tak i nie 😉 od razu było powiedziane, że zmiany będą kosmetyczne i mające na celu jedynie odświeżenie layoutu i dostosowanie do nowej funkcjonalności. na plus zmiana, to na pewno fonty <3

 2. Fajnie, że menu zostało tak wkomponowane, dzięki temu jest więcej miejsca u góry strony 🙂
  Miałem również małą nadzieję, że na podstronach nadal będzie widoczny pasek z promocjami,a nie to puste pole.
  Szkoda tylko, że ten pasek z prawej będzie mnie teraz śledził…

 3. nie ma to jak napisać pomysł twórcom strony którzy cię oleją a sami pomysł wykorzystają…

 4. Jeszcze tylko przenieście z boku wyzej zakładkę aktualne bundle i będzie git.

 5. Dałoby radę by wyszukiwarka gdy np wpiszę „creed 3” wyszukiwała też po rzymskiej wersji numeru? Assasin’s Creed III jest w bazie danych więc fajnie by było gdyby po wpisaniu „3” zamiast „III” też go znalazło.

 6. Zmiany zdecydowanie in plus. A ten przesuwający się pasek u góry to jak z jakiegoś TVN 24 albo innego CNN 🙂

 7. Hej, dobra robota z śledź okazję.
  Brakuje mi tylko dużego i szybkiego przycisku: Pokaż tylko w obniżonej cenie, czy coś w tym stylu.
  Bo teraz trzeba wpisywać za każdym razem -100 i -1.

 8. Złotówka to jeden złoty. Cena jest w złotych. Tak jak w dolarach a nie dolarówkach. Przeliczamy „na złote”, a nie „na złotówki”.