X

«

»

Ogłoszenie w sprawie „ukrytej” subskrypcji G2A Shield

g2a-shield

Skorzystanie z promocji, o której informowaliśmy dzisiaj (G2A Random Steam Key sale) mogło wiązać się z zapisaniem się do płatnej miesięcznej subskrypcji G2A Shield. Jeżeli nie odznaczyliście stosownej opcji w procesie dokonywania zakupu (tak jak na obrazku), Wasze konto Paypal będzie automatycznie obciążane kwotą ok. 1 Euro raz na miesiąc (po 30 dniach darmowego triala).

Jeżeli nieświadomie zapisaliście się do owej subskrypcji, możecie ją wyłączyć w opcjach Paypala. Udajcie się na stronę https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_manage-paylist, wybierzcie subskrypcję od G2A.com Limited i kliknijcie w „cancel”.

Przepraszamy za brak stosownego ostrzeżenia w pierwotnej wersji newsa.

 • Po co przepraszać. Kto kliknął to powinien wiedzieć co robi i tyle

  • PS Czytasz każdy regulamin? Odpowiedz sobie na to pytanie proszę 🙂

   • A teraz uwaga, zaskoczę Cię. Tak czytam większość regulaminów albo przeszukuje je CTRL + F w szukaniu fraz które mogą ukrywać jakieś opłaty. Jeśli podpisuje coś gdzie w grę wchodzą pieniądze (abonament/kredyt/umowa o coś) to zwykle czytam całość i o rzeczy które są dla mnie nie jasne pytam. Lepiej podpisywać wszystko jak leci a później łooo matko bosko płacz bo ja na to się nie zgadzałem złodzieje jedne 🙂

    • Problem w tym, że na forum łowców już nie raz był opisywany przypadek jak ktoś się na to naciął, a w regulaminie polskim nie było o tym ani słowa, był tylko w języku angielskim, który nie jest domyślnie dla nas wyświetlany. A sam support G2A tnie głupa z tym.

    • Masz rację.

  • Widgetos

   W Polsce mało kto wie, że w kartach płatniczych jest takie coś jak Direct Debit, więc niekoniecznie mogą spodziewać się takiej opłaty.

  • Detective Batmon

   Ja dla przykładu odznaczyłem, bo zauważyłem że chcę mi coś doliczyć.

   Całkowicie się jednak z tobą nie zgadzam ponieważ tego typu zagrywki to typowe naciągactwo i powinny być karane, wszelkie dodatkowe opłaty a w szczególności takie co mają później co miesiąc ściągać kasę z konta powinny być napisane największymi literami by nie dało się tego przeoczyć i przez przypadek zgodzić się na coś na co zgodzić się nie chcesz.

 • Gajwer Jepes

  Przepraszacie za to, że ludzie ślepo klikają we wszystko, byleby tylko dostać swoją „nagrodę”? Matka natura jest wspaniała, sama zadba o to, aby osobniki niezdolne do samodzielnego funkcjonowania w środowisku się wytępiły.

  Nie ma za co przepraszać, poważnie.

  • Po co pomagać ofiarom kataklizmu? Toż to selekcja naturalna.

   • Kataklizmy z selekcją naturalną nie mają nic wspólnego.

    • Mix

     Czesto maja. A to sie ktos nie ubezpieczy, mieszka w nieprzystosowanym budynku, w nieodpowiednim miejscu, itp itd
     I zobacz ilu ludzi glosuje na rozdawnicze partie, sry ze o polityce.

    • Tu się zgodzę, ale pisałem to raczej z perspektywy jakiejś Japonii, gdzie choćby i wszyscy się poubezpieczali, to śmierci i strat w wyniku ostatnich trzęsień nie dało się uniknąć. W sumie offtop 🙂

   • Gajwer Jepes

    Idź spać, jesteś pijany.
    Musisz być, skoro porównujesz ignorancje do kataklizmu. Ofiary kataklizmu z reguły nie mają ŻADNEGO wpływu na to, co ich dotknęło. Jasne – można mówić, że mogliby się przeprowadzić, ubezpieczyć, wziąć kredyt, zmienić pracę… ale powiedz to ludziom w Nepalu albo innym Haiti, gdzie bieda aż piszczy, a żywioł tych miejsc nie oszczędza. Porażająca nadinterpretacja z Twojej strony.
    Chyba, że czepiłeś się tego, co napisałem o matce naturze, ale znów chybiłeś: piłem do ewolucji, do tego jak w przyrodzie słabe, nieprzystosowane jednostki muszą zginąć, bo nie są w stanie przetrwać samodzielnie. Tym razem, słabe jednostki znów pokazały, że nie są w stanie żyć samodzielnie, skoro przerasta je czynność tak banalna, jak przeczytanie tego, co się akceptuje. Bezmyślność, naiwność, ignorancja. Gdyby dać im do podpisania umowę, która przekazywałaby na ich rzecz 200 złotych, ale w warunkach korzystania z niej byłoby zawarte, że każdego dnia muszą godzić się na chore praktyki seksualne z drugą stroną umowy, to nawet nie dotarliby do warunków, bo oczy zaświeciłyby im się już na samej kwocie. A potem byłby płacz, zgrzytanie zębów i Sprawa dla reportera, bo zostali „oszukani”.
    Czytać, poświęcić 30 sekund, to nie jest dużo. A często nie trzeba wiele.

    • xenonisbad

     Słabo się sprawdzasz jako alkomat przez internet.

     Zacznijmy od tego, że na początku „promocji” nie wyświetlała się żadna, ale to żadna informacja na ten temat, że niejaki shield w ogóle coś kosztuje, a tym bardziej że jest to płatna subskrypcja. Jedyne co było napisane, to to, że gwarantuje on zadowolenie z zakupu, i tyle. Gdybyś poszedł do biedro i spytaliby się Ciebie przy kasie, czy chcesz czy chcesz wziąć udział w promocji darmowej gwarancji, to byś odmówił? Większość osób by wzięła, szczególnie że na rachunku nie pojawiłby się ani grosz więcej do zapłacenia. Tylko, że za miesiąc zaczęliby ściągać opłaty. I owszem, mogliby by najpierw zarządzać czterdziestu stron regulaminu i podczas zakupu za trzy złote siedzieć przez kilkadziesiąt minut i czytać małe kruczki, ale zgodnie z ogólnie przyjętym prawem, jak i zapewne prawem międzynarodowym, wszystkie płatności którym obciąża się klienta muszą być wyszczególnione.

     A wracając do samego kataklizmu – jest tutaj więcej podobieństwa, niż myślisz. Ludzie budują się w miejscach, które raz na kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt lat dosięga kataklizm, a potem tracą cały swój majątek zbierany przez całe życie. Wystarczy spojrzeć na naszych polskich powodzian, którzy to uparcie inwestują całe swoje pieniądze w wybudowanie domów w miejscach regularnie zalewanych, do tego nie kupując nawet żadnego ubezpieczenia od tego typu spraw. I co zrobić z takimi ludźmi, którzy stracili wszystko, poniekąd przez własną głupotę? Mamy zostawić ich na śmierć, niech gniją w swoich zalanych chałupach, w końcu matka natura jest wspaniała i sama dba o selekcję naturalną?
     I żeby nie było, że wcześniej waliłem ogólnikami, a teraz chodziło mi tylko o jeden konkretny przykład. Prawda jest taka, że większość kataklizmów dotyka ludność napływową albo taką, która uciec by mogła. Niestety ludzie są uparci i albo w ogóle nie patrzą jakie zagrożenia czyhają na nich w danym miejscu, albo zwyczajnie są zbyt bierni aby zmienić coś w swoim życiu i się przeprowadzić. Nawet koło mojego miasta jest coś na kształt małego miasteczka, całkiem nowego tworu, które powstało poprzez osuszanie bagien. Aby nie było widać terenów podmokłych, duża część terenu jest zwyczajnie zabetonowana, przez co gdy zdarzają się większe deszcze, woda albo nie ma gdzie wsiąknąć (bo beton) albo już nie może jej więcej wsiąknąć w ziemię. I nie rzadziej niż co rok kogoś tam zalewa. Podobnie jest w miejscach o wysokim zagrożeniu trzęsieniami ziemi, gdzie ludzie budują domki jak z kart i potem się dziwią, że byle trzęsienie pozbawiło ich całego dobytku.
     Idąc dalej, nawet odchodząc od kataklizmów i siedząc przy tej Twojej selekcji naturalnej. W większych miastach są regiony, do których lepiej się nie zapuszczać samemu, szczególnie w nocy, więc jeżeli kogoś tam w późnych godzinach tam obrabują i zamordują, to chwalmy matkę naturę za to, że pozbyła się kolejnego naiwniaka. W końcu sam jest sobie winien, powinien wiedzieć gdzie idzie i czego się spodziewać, bo przecież nietrudno o te informacje. A policjantów powinno się pozwalniać, bo przecież silne i samodzielne jednostki potrafią same się obronić, a całą resztą niech zajmie się selekcja naturalna.
     Idźmy dalej, ludzie którzy biorą tzw. chwilówki. Wiedziałeś o tym, że często te ‚nibybanki’ sprzedają „twój dług”, nawet jeśli już go spłaciłeś, bo „gubi im się” jakiś papier? I potem wierzyciele ciągają Ciebie po sądach i nasyłają na Ciebie komorników, bo pięć lat temu wziąłeś tysiąc złotych pożyczki, które co prawda oddałeś w terminie tydzień później, ale nie według Ciebie? I potem tacy ludzie trafiają do sprawy dla reportera, gdzie jest płacz i zgrzytanie zębów, bo zostali oszukani… a nie czekaj, oni faktycznie zostali oszukani, a ich jedynym zawinieniem było niesprawdzenie tej takiej firmy co reklamuje się w telewizji, w jaki sposób ona tak na prawdę zarabia na klientach.

     Z tego co widzę, to kompletnie nie masz pojęcia o życiu. Widzisz, my, ludzie, nie przetrwaliśmy tak długo dlatego, że każdy z nas jest silny i samowystarczalny. My przetrwaliśmy dlatego, że trzymaliśmy się razem i wspieraliśmy się nawzajem. Nawet w dzisiejszym świecie, gdzie wrogiem bardziej jest drugi człowiek niż natura, to właśnie wspieranie się nawzajem umożliwia nam przetrwanie. Tak na prawdę to żaden człowiek nigdy nie był przystosowany do samodzielnego funkcjonowania w środowisku, w którym się znajdował. Kiedyś samotny człowiek mamuta nie potrafił ubić, a teraz życie jest pełne pułapek i niespodzianek, z którymi samemu sobie nikt nie poradzi. Dlatego trzeba być wyrozumiałym na tego typu głupoty i raczej pomagać i doradzać ludziom, zamiast zostawiać ich na pastwę losu oraz swoich decyzji.
     Idę o zakład, że nie jesteś osobą idealną, której nikt nigdy w niczym nie pomógł, choćbyś w swoich oczach uważał się za samodzielną i samowystarczalną jednostkę. ŁG zachowali się w tym momencie honorowo oraz z klasą, przepraszając za to, że zachęcali ludzi do promocji, która de facto była pułapką.

     I tak, moje porównanie było nieco przesadzone, ale miało ono zwrócić tylko uwagę na fakt, jak bardzo krzywdząca wobec niektórych jest Twoja opinia. I żeby nie było, sam nie dałem się złapać na tę promocję, tak samo jak jeszcze nigdy w życiu nie dałem się złapać na „darmowe” serwisy z filmami czy plikami, ale ukrytą subskrypcją. Bo sam zawsze czytam od deski do deski wszystko, co zatwierdzam (nawet w banku czytałem umowę przez kupę czasu), ale wiem, że kiedyś i mi może zdarzyć się popełnienie jakiegoś błędu, jak chociażby subskrypcja shielda czy wybudowanie domu w miejscu, które co pięć lat zalewa powódź.I wtedy byłbym wdzięczny, jakby mi ktoś pomógł, chociażby informując o tym w co nieświadomie się wplątałem.

 • Przepraszamy, bo ostrzeżenie powinno być w newsie.

  Poza tym samo aplikowanie tej płatnej subskrypcji jest zrobione w sposób przebiegły. Ciężko tam się dopatrzyć, że zgadzasz się na miesięczne opłaty. Zielony kolor ostrzeżenia sprawia wrażenie „przyjaznego”, które nieświadomie ignorujemy. Z kolei guzik „on” nie do końca wygląda jak guzik – bardziej jak logo funkcjonalności.

  Ja oczywiście się połapałem, podejrzewam, że większość z Was też. Ale nieciężko mi wyobrazić sobie sytuację, w której osoby mniej spostrzegawcze, czy też słabiej mówiące po angielsku zapisały się do płatnej subskrypcji czegoś, czego nie chcą. To do nich jest adresowany ten news.

  • Menixus

   gj, remike
   dzięki że ktoś przejmuje sie naszymi portfelami 🙂

  • Sfortunato

   Tak jest, G2A przez tą zagrywkę dużo straciło w moich oczach. Spostrzegawczość spostrzegawczością, ale to jest na poziomie pobieraczka.

  • O nieuczciwych praktykach paypal itp. pisano już dawno temu. Wówczas były same niedowierzania.

   • Co ma do tego Paypal? To tylko pośrednik. Równie dobrze da się obciążyć subskrypcją zwykłą kredytówkę.

   • lazy

    paypal to rzetelna firma, nie raz pomocna w sprawach zakupu na dziwnych stronach, wlamach na konto etc.
    stad twoj komentarz jest krzywdzacy

   • Kogo okradli ten nie powie że to rzetelna firma czy tylko pośrednik. Poczekamy zobaczycie.

  • remike jak promowaliście tą akcję pisałem o tym pod newsem. Jak widać było wam to najwyraźniej na rękę.

  • lazy

   to ze ktos nie potrafi czytac i sie tym chwali to juz inna sprawa

 • Przepraszać powinniście nie za brak wzmianki o subskrypcji, ale raczej za promowanie tego procederu, bo akcji ze sprzedażą „losowych kluczy” okazją nazwać nie można.

  • Nope. Masz rozum, masz własną wolę, wiesz na co się piszesz. G2A sprzedaje przypadkowy klucz na Steam i to własnie otrzymałeś za swoje 2 złote.

   Nie będziemy przepraszać za jakość promocji, o których informujemy. Przecież to do was należy decyzja, czy z nich korzystać czy nie. Przepraszać możemy np. za wprowadzanie w błąd poprzez podawanie nieprawdziwych informacji. We wspomnianym newsie wyraźnie zaznaczone było, że tylko 10% kluczy wa wartość wyższą niż 10 Euro. Pozostałe informacje pochodziły bezpośrednio od G2A.

   Te random keye normalnie kosztują trochę więcej. Jako że G2A zrobiło z tego specjalną akcję, wydawało mi się, że warto o tym wspomnieć. Zresztą, jak widać po komentarzach, nie tylko mi się tak wydawało, bo zakupu dokonało kilkadziesiąt osób. Jeżeli te klucze faktycznie są takie crapowate, to więcej już o nich pisać nie będziemy. Lesson learned.

   • Osoby korzystające z Waszego serwisu mają do Was jakieś zaufanie i jeśli wrzucacie info, przyjmuja to za pewną, sprawdzoną okazję.
    Część osób kupiło, bo w teorii nie jest tak źle, jednak wychodzi inaczej, czyli klucze do gier, które był wiele razy w bundlach lub nawet darmowe. Do tego dochodzą te chamskie praktyki g2a czyli naciąganie na każdym kroku.
    Jeśli już musicie podawać informację o tej „promocji” to chociaż opiszcie to po ludzku, w języku łowców, czyli jak się sprawy mają, a nie tak jak sobie życzy tego złodziejski organizator.

 • Sytuacja się wyjaśniła, koniec,kropka. Nie ma co narzekać, ja też się na to złapałem,no ale cóż może w Ameryce jest to popularne sposób, ale to jest Polska i jednak większość graczy, a tym bardziej łowców liczy każdy grosz. PS Dzięki Remike za stosowny komunikat. Trzymaj się.

 • Dzieki za link. Z G2A nie wpadlem ale odkrylem czemu moja platnosc z EA na paypalu miala problemy :O

 • Przez jakiś czas Agito stosowało taką praktykę, usługa polegała na tym że jak po odjeździe kuriera coś będzie nie tak z produktem to oni to biorą na siebie. Kosztowała 15zł, i automatycznie dodawała się do koszyka. Jak zobaczyłem na fakturze ten fakt, to wystosowałem do nich mail, i gdy ponownie coś zamawiałem miesiąc później to usługa była sugerowana, ale nie dodawała się sama do zamówienie.

 • Po raz kolejny się okazuję że stwierdzenie „G2A nie dziękuje” ma swoje mocne podstawy

 • sirLazarus

  Pytanie tylko czy to wystarczy żeby anulować subskrypcje? Na stronie Paypal jest jasno napisane że u nich tylko anulujemy polecenie zapłaty, a nie umowę z usługodawcą.

 • Zrobiłem zakup , pociągnęło 3,70 z paypala było ładowanie stronki przez kilka minut i nic.. Jak mam otrzymać kod na steama ?

  • sirLazarus

   Jak długo czekasz? U mnie od zakupu minęło kilka godzin nim dostałem kod na konto.

 • Dzięks, odchaczyłem ten szajs. Przy okazji przez przypadek steampowered sie mi odchaczylo, ale to na szczescie nie subskrybcja 😛