W cieniu premiery GOG Galaxy 2.0 pracowaliśmy nad nowym designem widoku kolekcji na GG.deals. Rozpoczynając prace, nie spodziewaliśmy się, że GOG zbuduje tak fajnego klienta do zarządzania kolekcjami, niemniej wydaje nam się, że to co sami przygotowaliśmy również przypadnie Wam do gustu 🙂

 • Możecie teraz ustawiać tagi dla gier w swojej kolekcji Beaten (przeszedłem), Maxed out (wymaksowałem), Favourite (ulubiona gra), Play next (zagram w następnej kolejności)
 • Dodatkowo możecie tworzyć własne tagi dla gier w kolekcji oraz filtrować po nich
 • Dodaliśmy synchronizację kolekcji z GOGa
 • Synchronizacja zaciągnie Wam teraz czas gry ze Steama i GOGa. Czas gry możecie też ręcznie aktualizować dla każdej gry.
 • Możecie sortować swoją kolekcję po czasie grania w grę (playtime)
 • Możecie edytować wiele gier na raz, zarządzać masowo tagami i platformami
 • Dodaliśmy obsługę nowych platform w kolekcjach: Bethesda Launcher, Twitch Launcher i Epic Games Store Launcher

  

Zdajemy sobie sprawę, że te funkcjonalności są trochę w cieniu GOG Galaxy 2.0, ale…

 • po pierwsze system do zarządzania kolekcjami ma dużo więcej sensu w połączeniu z porównywarką cenową mającą alerty cenowe i wishlistę, niż w połączeniu z jednym sklepem.
 • po drugie – jeśli pojawi się taka możliwość od strony technicznej, planujemy integrację GG.deals z GOG Galaxy 2.0, tak aby można było jednym kliknięciem zsynchronizować kolekcje również z innych platform, jak Uplay, Origin, Epic, czy Battle.net.
 • po trzecie – mimo, że Galaxy 2.0 jest świetne, to GG.deals nadal posiada dużo więcej opcji filtrowania – jak np. filtrowanie po recenzjach Steam, tagach ze Steama (np. local co-op) itd. GG.deals umożliwia też ręczne dodawanie gier do kolekcji, masowe zarządzanie kolekcją oraz pogrupowanie gier (na Galaxy 2.0 takie same produkty z różnych platform są zdublowane).

 Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o nowych ficzerach i czy będziecie korzystać z kolekcji na GG.deals. Czy macie jakieś wskazówki, co jeszcze możemy ulepszyć?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

Komentarze do "Nowe funkcje w kolekcjach na GG.deals"

  1. Jak sobie zsynchronizujesz kolekcję GOG, to ci na Bazarze pokaże gry z GOGa jak posiadane. Czyli to też upgrade bazaru 😀

   1. Mysle ze powiniscie dodac konta premium do bazaru (zarobicie to pewne :))

    Z kontem premium mozesz odrazu wystawiac za wieksza kwote oraz wiekszy limit na gre (10-20kopii?)
    Brak reklam.

    Bazar jest super tylko wlasnie ten limit, nie sprzedaje hurtowo ale czasami mam 2-3 kopie tej samej gry

 1. Elegancko to działa. Nie ma keyshopów, co jest dużym plusem. Udało mi się odfiltrować gry w postaci klucza na Epic, co jest jeszcze większym plusem. Szkoda tylko, że filtr nie usuwa też ich ze strony głównej.

  1. Ja bym powiedział że baaardzo duży minus że nie ma keyshopów. Jak nie chcesz to nie korzystasz. Jak dla mnie mało znaczące zmiany z których raczej nie skorzystam

   1. Pracujemy stworzeniem dwóch wersji serwisu – z keyshopami i bez. Tak aby każdy był zadowolony. Niedługo poznacie szczegóły.

    1. Akurat gg.d polecałem, bo nie było keyshopów. Po akcji z fabryką kluczy to dawanie ich nie jest na rękę ani klientom ani twórcom.

    2. A mi również brakuje keyshopów (przynajmniej tych najpopularniejszych), dlatego do tej pory nie przekonałem się do gg.d – z chęcią zobaczę drugą wersję serwisu.

    3. Będziesz mógł dalej polecać wersję bez keyshopów. Decyzja, z której wersji serwisu korzystać będzie należeć do usera. Bardzo dokładnie opiszemy zagrożenia związane z kupowaniem w kluczykowniach, tak aby każdy był świadomy ryzyka.

    4. Opisywanie zagrożeń nie uwalnia was od plugawości wspierania czarnego rynku. Może jednak trzeba wrócić do używania i propagowania ITAD.

   1. Rozumiem, że masz wiarygodne statystki odnośnie tego czy ludzie kupują w keyshopach czy nie. Jeżeli nie to proszę wypowiadaj się jedynie w swoim imieniu.

    1. Rozumiem, że masz wiarygodne statystki odnośnie tego czy ludzie kupują w keyshopach czy nie. Jeżeli nie to proszę wypowiadaj się jedynie w swoim imieniu.

 2. Mam problem. GG.Deals synchronizował moje konto GOG i wykrył jedynie 65 gier które posiadam, a na moim koncie GOG posiadam 74 gry,a GG.Deals nie wykrył 9 gier. Da się to poprawić ?

  1. Spróbuj zsynchronizować jeszcze raz – powinna się pojawić część brakujących produktow.

   Nie tworzymy wpisów w bazie dla dem i filmów, więc ostateczna liczba może się nie zgadzać. Ale nie chcemy zaśmiecać kolekcji takimi wpisami.

 3. Fajnie byłoby mieć opcje ręcznego dodawania gier do kolekcji z innych launcherów, a nawet tych DRM free, które czasami niektóre sklepy oferują bez żadnego luncher’a. Pamiętam, że chyba Ryse: Son of Rome miałem w takiej formie. Obecnie wszystkie gry mam zapisane w tabelce w Excelu, żeby się w tym połapać ;D

  Mimo wszystko fajnie wiedzieć, że ten projekt się tak dobrze rozwija.

  1. Jest taka możliwość. Wystarczy, że odszukasz grę i klikniesz w „Add to Collection”. Będziesz miał możliwość ręcznego ustawienia wszystkiego.

   1. Wow faktycznie! Musiałem to przeoczyć, dzięki wielkie, chyba nareszcie pozbędę się tabelek z Excela.

 4. O co chodzi z: „E-mail notifications not active.Confirm your e-mail address to start receiving e-mails. RESENT E-MAIL”, jak wchodzę w alerty, ostatni alert dostałem 9 lipca, w powiadomieniach na stronie jednak nic nowego nie ma.
  Gdy klikam „RESENT E-MAIL” przychodzi mail, klikam w nim aby potwierdzić i wyświetla mi stronę główną, nic więcej. Po wejściu w alerty, nadal jest ten komunikat, kilkukrotne takie potwierdzenie nic nie daje.

  1. Ten komunikat to wynik błędu – poprawiliśmy to i już nie powinien się wyświetlać jeśli masz potwierdzony e-mail.

   Daty na liście alertów to daty utworzenia alertu, nie ma tam informacji kiedy ostatnio dostałeś notyfikację (te dostajesz tylko gdy warunku z alertu zostaną spełnione).

   1. Tak, już się nie wyświetla.

    Może nie za jasno napisałem, ale chodziło mi, że ostatni email z alertem dostałem 9 lipca i wszystko działało, a tu nagle taki komunikat był.

 5. Wszystko super, tylko kiedy dodacie cdkeys? Jakoś ponad miesiąc temu pytaliście czy byłoby zainteresowanie tym sklepem, no i było, są z nim jakieś problemy?

  1. Tak jak pisałem niżej. Bardzo niedługo dostępne będą dwie różne wersje strony – z keyshopami i bez. Cdkeys jest jednym ze sklepów wspieranych na wersji z keyshopami.

 6. Chyba zacznę wreszcie korzystać z kolekcji. Do tej pory tylko dodawałam na listę żeby mieć kompletny spis, ale nic z tym nie robiłam. Podobają mi się nowe opcje, cośtam zaczęłam nawet sortować, póki co jest użytecznie. 🙂 Plus, do GOG Galaxy 2.0 nadal nie mam dostępu 😛

  Kilka uwag:
  – synchro ze steamem nie sczytuje czasów dla gier oznaczonych „Steam is learning about this game” lub „Profile Features Limited”, grałam w sporo niszówek z tym statusem, więc trochę będzie wklepywania jeśli miałabym to ręcznie wprowadzać
  – dodajcie proszę możliwość wprowadzenia też daty ukończenia gry (tak jak HLTB) i możliwość sortowania kolekcji po tej dacie
  – dodajcie możliwość zmiany kolorów istniejących tagów; czerwony dla „100%” jakoś tak mi się gryzie, a szary dla „beaten” jakoś tak niknie – z innego serwisu jestem przyzwyczajona do zielonego dla „beaten” i niebieskiego dla „completed”; wiem że mogę stworzyć nowe tagi z własnymi kolorami, ale wolałabym móc zmodyfikować to co jest
  – dodajcie proszę Nintendo Switch w listę platform (lub po prostu Nintendo), szczególnie że z konsol np XBox już jest. Nie chcę gier NS wprowadzać jako „Other”, wolałabym tam wrzucić np kilka rodzynków z Kartridge, czy Discord.
  – dodajcie możliwość albo modyfikacji daty dodania do kolekcji, albo dodajcie pole na drugą datę (i sortowanie po niej). Chciałabym móc wprowadzić faktyczną datę nabycia gry, a nie kiedy została wprowadzona do kolekcji gg deals. Najstarsza data w gg deals jest jakieś półtora roku temu, chyba wtedy gdy transferowaliście bazę z salenauts; najstarsze gry w mojej realnej kolekcji zostały nabyte ohoho i jeszcze trochę. Najlepiej gdyby była możliwość synchro tej daty przynajmniej ze steama (nie wiem czy się da łatwo, ale Augmented Steam jakoś te daty dodania do biblioteki wyświetla).

  To tyle na razie. W miarę jak będę sobie uzupełniać dane w kolekcji to może coś dodam jeśli zajdzie taka potrzeba. Póki co i tak jest już zdecydowanie lepiej niż było 🙂

  1. Widzę że też fanka gromadzenia danych. Popieram, zwłaszcza sugestię dat zakupu i ukończenia.

 7. Ciekawa alternatywa, mimo błyskawicznego zapisu do Bety, o Galaxy 2.0 wciąż mogę sobie jedynie poczytać. Szkoda, że nie jest to w formie apki, preferowanej przeze mnie formy użytkowania.

 8. No i pięknie, dla mnie bomba

  Nie wiem co oferuje jeszcze Galaxy 2.0 bo nie załapałem się na betę, ale Wasze wyszukiwanie jest ekstra. Zawsze mogę znaleźć grę po tagach, którą mógłbym zagrać w swojej kilkunastotysięcznej bibliotece.

  Steam też wprowadził właśnie swoje nowości nad którymi pracują, ale rekomendacje gier są żenujące. Dopasowując po czasie grania podpowiedzieli mi wszystkie części „Zup!”?? WTF??

  Brakuje w platformach PSN i gierek z Playa, Galaxy to ma?

 9. Już jest świetnie, jakbyście jeszcze dodali do tego możliwość zaznaczenia gier z subskrypcji (np. xbox pass albo origin acces) jednym kliknięciem. To byłoby idealnie.

 10. Tak, poszukaj dokładnie, jest możliwość objęcia konkretnego taga, np darmowe czy PC, ja tak mam np 🙂 jak nie znajdziesz, to możesz tu wrócić :v

  1. Hm, samą stronę ok, da się personalizować, ale kanał RSS jak? Adres jest ten sam „/feed/”, bez przekazania tam jakoś mojego ID czy cokolwiek skąd mój klient RSS ma widzieć jakie filtry wyklikałem?