X

«

»

Łowcy Gier rozpoczynają współpracę z Kinguin

x111

Promocje z keyshopów po raz pierwszy zawitały na naszych łamach w lutym tego roku i z miesiąca na miesiąc cieszą się one coraz większą popularnością. Gracze stopniowo przekonują do kupowania gier od pośredników, a popularność keyshopów przejawia się szczególnie w przypadku nowych produkcji, które w oficjalnych kanałach dystrybucji osiągają absurdalne dla polskiego portfela ceny. W pogoni za najniższymi cenami, należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie. Dbając o dobro naszych czytelników, staramy się selekcjonować tylko sklepy z wyrobioną marką, którym zaufać mogą zarówno nasi czytelnicy, jak i my sami. Z przyjemnością pragniemy poinformować, że do listy zaufanych sklepów dopisujemy kolejnego gracza na rynku – sklep Kinguin.net.

O Kinguin

Kinguin to platforma agregująca oferty na klucze od wielu różnych dostawców z całego świata. Niektórzy z nich, jak Fast2Play, G2Play, czy Gamecodes to znane marki, które gracze wybierali jeszcze przed pojawieniem się Kinguin. Każdy dostawca, chcący sprzedawać na Kinguin, musi przejść przez ścisły proces weryfikacji. Wybierając Kinguin, macie więc pełen przegląd ofert od wielu doświadczonych sprzedawców. Możecie wybrać najbardziej korzystną cenę lub też pozostać przy swoim preferowanym sklepie.

Kupujący mają możliwość wystawiania pozytywnych, neutralnych oraz negatywnych komentarzy po dokonaniu zakupu. Przeglądając oferty na wybrany produkt, możecie zapoznać się z historią zamówień zrealizowanych przez dany sklep oraz z liczbą pozytywnych komentarzy zostawionych przez poprzednich klientów. Dodatkowo, każdy klucz opisany jest pod kątem ograniczeń regionalnych, dzięki czemu macie pewność, że zakupiony cd-key zadziała w Waszej lokalizacji.

Bezpieczeństwo

Większość aktualnych sprzedawców to firmy, które współpracują z Kinguin od wielu lat. Bardzo rygorystyczny proces weryfikacji nowych sklepów umożliwia wykrycie i odrzucenie niepewnych kandydatów już na samym początku. Kolejnym poziomem zabezpieczenia kupującego jest fakt, że Wasze pieniądze są przekazywane sprzedającemu dopiero po 30 dniach od transakcji. Daje Wam to możliwość wyegzekwowania swoich praw w razie jakichkolwiek problemów lub niezadowolenia z zakupu.

Jeśli produkt jest niezgodny z opisem, macie problem z jego aktywacją lub produkt jest zablokowany, wówczas możecie skontaktować się z biurem pomocy Kinguin. Jest ono aktywne przez 24 godziny każdego dnia, a odpowiedź na zgłoszenie otrzymacie w przeciągu maksymalnie 30 minut. W razie problemów z kluczem, Kinguin skontaktuje się ze sprzedawcą celem wyjaśnienia sprawy. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, zgłoszenie otrzyma specjalny status „objęte Ochroną Kupującego – Kinguin” i otrzymacie zwrot pieniędzy bezpośrednio na Wasze konto.

eurBalance

Dokonując zakupu na Kinguin, otrzymujecie bonus w postaci wirtualnego eurBalance. Pieniądze te możecie wykorzystać przy kolejnych zakupach, obniżając końcową cenę produktu.

Kinguin na Lowcygier.pl

Wszystkie oferty ze sklepów takich jak Gamecodes, czy G2Play znaleźć możecie również na Kinguin. Dodatkowo, korzystając z Kinguin otrzymujecie szerszy zakres cen, a niektóre z nich mogą być niższe niż w pojedynczych sklepach partnerskich. Również w wypadku napotkania problemów z kluczem, lepiej kontaktować się bezpośrednio z Kinguin – jest to najszybszy sposób na uzyskanie pomocy. Po zapoznaniu się z mechaniką działania systemu Kinguin, doszliśmy do wniosku, że korzystniejszym rozwiązaniem dla naszych czytelników będzie, gdy, zamiast ofert pojedynczych partnerów, w newsach publikować będziemy odnośniki bezpośrednio do strony Kinguin.net.

 • Owocnej współpracy! 😀

 • Rzechu

  korzystam z tego serwisu od ponad roku. I duzo bardziej polecam go niż to nieudolne g2a, które jeszcze dolicza sobie do paypala oplate stałą + prowizję.
  Kinguin ostatnio za wplaty z (np.) paypala rozdawal darmowe klucze steam/origin.

 • Gumbee

  Świetna wiadomość, Kinguin jest ok. Można wychaczyć dobre okazje 😛

  • No, niedługo będzie dostępny w sprzedaży Polski Słownik Ortograficzny.

   • Marcin Sysak

    słyszałem że również takie dodatki do przeglądarek z wbudowanym słownikiem

 • hmm pierwsze slysze, ale widzac po cenach na pewno skorzystam

 • Strasznie podobne graficznie do gamecodes 😉

  • Gamecodes to sklep partnerski oparty o platformę Kinguin.

 • „Kinguin reserves the right to refund the customer without prior notice and at full expense of the seller. In addition any future charge-backs from customers related to sold products by the vendor are to be fully refunded by the seller”. Dawajcie 0.35€ i 10% od wszystkiego co sprzedacie, ale jak jest problem, to wy płacicie. Fajne zasady 😉

  • Bardzo fajne. Jak jesteś sprzedawcą, to nie ma być żadnego problemu.

   • Tak, a co jak kupujący jest problemem i zrobi refund kasy z paypala bo powie ze nie otrzymał wirtualnych dóbr? I spróbuj udowodnić paypalowi, że jest inaczej. A klucza nie odzyskasz.

    Jestem jak najbardziej za ochroną kupujących, ale sprzedającym też się jakaś należy.

    • Sorry Dabro, ale problemy sprzedawców to nie jest działka Łowców Gier. Nam zależy na dobru czytelników, czyli kupujących.

    • Bili

     Chyba na waszym dobru. Gdybyście nie mieli prowizji z ref’ów to bym uwierzył, że robicie to w imię szerzenia ewangelii, ale wiecie jaka jest prawda.

    • Korzysc jest obopólna, nie rozumiem problemu.

    • Bili

     Jest obopólna ale „dla waszego dobra”? No proszę… Przecież to biznes.

    • Spoko, rozumiem to. Ebay ma tak samo (miałem wątpliwą przyjemność stracić dzieki temu 1000zł + zapłacić dodatkowe 30$ kary paypalowi, bo to moja wina że ktoś zrobił chargeback). G2A pewnie też, ale na szczęście tam jeszcze problemu nie miałem 😉

    • Bez obrazy Remike ale… albo jesteście tak naiwni albo… sam już nie wiem jak to określić. Przecież doskonale wiecie jak działają te wszystkie keyshopy i założę się, że nie tylko od strony czysto klienckiej ale i sprzedażowej (skoro je promujecie to zapewne macie w ekipie ludzi którzy w tych sklepach również sprzedają klucze i mają z tego profity) więc pisanie o tym całej strony A4 tekstu, że jest to legalny sklep (a wystarczy przeszukać Internet aby poczytać co tak naprawdę ludzie piszą o tym sklepie) jest wg mnie, zwykłą hipokryzją i nie ma żadnego związku z dobrem czytelników czy kupujących. Gdybym miał ludziom w Internecie polecać jakiś sklep to najpierw prześwietliłbym go dogłębnie, od strony prawnej jak i strony skarbowej, regulaminów, obsługi, itp. Założyć dzisiaj sklep internetowy to nie problem, jest wiele platform udostępniających, nazwijmy to, „szablon sklepu”. Jak ktoś pisze, że jest resellerem gier platformy Steam, Uplay, Origin to czemu, na każde zapytanie do tychże firm, żadna z nich nigdy jeszcze nie przyznała oficjalnie „tak, to jest jeden z naszych oficjalnych, legalnych dystrybutorów gier”. Możemy zrobić eksperyment tj. ja zakupię grę w Kignuin po czym wyślę potwierdzenie zakupu do właściciela danej platformy (Steam/Uplay/Origin/Desura czy innej) i poproszę o potwierdzenie legalności takiego zakupu i weryfikację. Jeśli otrzymam odpowiedź negatywną tj. że jest to zakup nielegalny, oficjalnie przeprosicie wszystkich czytelników ŁG i raz na zawsze przestaniecie pisać o wszelkich keyshopach tego typu. Co Wy na to?

    • Sebastian Guminiczak

     Ja osobiście nigdy nie kupiłem gry od osoby trzeciej, ale jednak Michał ma prawo polecać dany serwis, zaznaczał przecież, że kupowanie odbywa się na własną rękę, a przecież Łowcy zostali stworzeni do najniższych cen na rynku.PS Kto nie ryzykuje ten nie wygrywa. Oczywiście ja wolę kupować z polskich sklepów.

    • Ale przecież tak można zrobić wszędzie gdzie cyfrowo kupujesz pp.Nie bez powodu muve wycofało paypala

    • Wiem, pamiętam aferę z HB, gdzie ludzie kupowali na masę BTA i sprzedawali na steamtrades po zanizonej cenie za klucze, a potem refundy. Smutne, że nawet (częściowo) charytatywne akcje ludzie wykorzystują.

    • Miałem tak na G2A, niestety nic się nie da zrobić ;/

    • Sites
     like GMG run on thinner profit margins to draw you away from Steam.
     There is no reason for you to buy a game at full price through a third
     party site. This the the $5-10 cheaper you usually see.

     Some sites take a loss or no profit on some games. This idea is
     called a „loss leader.” The biggest problem with selling you games is
     getting you to sign up and browse the site. You already have a steam
     account, it is easy, it is convenient. They need to convince you to
     start using their store. A deep discount on an upcoming popular game
     can be a good way to make you sign up. That gives them the chance to
     sell you other games at a lesser discount later.

     A third thing that happens is some stores are shady and acquire their
     CD keys through illegal means. They use stolen credit cards to buy up
     keys in bulk and then resell them. The charges later get reversed on
     the cards. If this is the case you run a high risk of your game being
     disabled later down the line.

     Another possibility is a site that buys keys from one region cheaper
     and resells them globally. This can run into trouble with redeeming
     your key.

     Taking a look at Kinguin, I would avoid them like the plague. The
     price is fluctuating because it is a market place where third parties
     sell keys. You aren’t buying your key from Kinguin, you are buying your
     Thief key from GlobalKeys, Flameboy, or icegames. They let anyone list
     keys for sale. This is the ideal environment to sell illegally
     obtained keys. The sellier ratings you are seeing are just an ebay
     feedback.

     Check out this page,
     you are basically buying keys from an ebay-like site. It doesn’t even
     have its own feedback mechanism, people are just linking the star
     ratings from ebay profiles. There isn’t even evidence that these
     profiles really exist on ebay.

     So you are essentially buying keys from random guys on the internet.
     Their buyer protection says that if someone sells you an Russion key, a
     key for a region you can’t redeem, a key in the wrong language, or any
     other restriction that prevents you from redeeming the key that they
     will not help you. If someone sells you a key you can’t use, you are
     fucked.

 • Fajnie, tyko jeśli mi za klucz z właśnie takich stron zbanują konto na STEAM, to wiele mi pomoże „objęcie ochroną kupującego” 🙁

  • Co najwyżej Ci grę usuną, nie kojarze żeby kogoś zbanowali za coś takiego.

   • Ja kojarzę, i to dwie osoby – z tym że to byli „recydywiści” co kupili… dwa klucze. Jestem absolutnie niechętny keyshopom, wole czasem dołożyć te 5 zł więcej i kupić u normalnych dostawców.

    Owszem, najczęściej za pierwszym razem dostaje się cofkę gry i ostrzeżenie, ale to zależy tylko od dobrej woli Steama.

    • Pics or didn’t happen. Używanie VPN do aktywacji gier jest w 100% legalne.

     Jedyne czego zabrania Steam w sowim regulaminie to manipulacji cenami w swoim sklepie poprzez zmianę swojej geolokalizacji.

    • Legalne… to mam test dla Ciebie – aktywuj grę na Steamie za pomocą VPN i napisz o tym supportowi Steam. Jestem ciekaw co się stanie, i czy w ogóle się odważysz.

     Żadne bawienie się na Steamie z IP nie jest legalne, bo nie po to dają region bloki żebyś je obchodził. Ja wiem że to nie wygląda fajnie, ale dura lex, sed lex.

    • Guest

     Zanim zaczniesz używać łaciny to najpierw zastanów się nad tym co ona znaczy bo gry to ja mogę sobie kupować nawet w Chinach. Żaden regulamin, licencja czy umowa nie stoi wyżej niż prawo i nikt mi nie zabrania kupować gdzie chce bo mamy wolny rynek.
     Skoro uważasz że kupowanie licencji poza krajem w którym się urodziłeś to łamanie prawa to jeszcze większym jego łamaniem jest kupowanie na amerykańskim Amazonie ponieważ:
     a) podajesz fałszywe dane teleadresowe
     b) nie płacisz podatku VAT.
     Teraz ty idź do polskiej skarbówki i im powiedz: kupuje gry nie płacąc należnego podatku.

    • Ależ ja nie twierdzę że prawo ci nie pozwala, regulamin Steama ci nie pozwala 🙂 A jak ci dadzą za to bloka to żebyś do Strasburga pisał, to ci to wuja da, bo to ich podwórko i jak na razie regulamin aktywowania czy sprzedaży ich gier to ICH sprawa. I do tego się odnosi moja łacina 🙂

     Ja ci nie kazałem aktywować grę na VPN i iść do sądu pytać się czy to legalne, tylko aktywować i napisać do Valve. I zobaczyć ich reakcję.

    • Guest

     Nadal czekam na „dowód” zablokowania konta Steam za aktywacje gry/łączenie ze Steamem poprzez VPN.
     Wyobraź sobie że mieszkam w Braniewie. Biorę laptopa i jadę pociągiem do Kaliningradu. Kupuje RU (z blokadą typu tylko na zakup) aktywuje, wracam do Braniewa i gram.
     Tak właśnie wygląda aktywacja poprzez VPN.

    • Obywatel

     Z regulaminu Steama:

     You agree that you will not use IP proxying or other methods to disguise the place of your residence, whether to circumvent geographical restrictions on game content, to purchase at pricing not applicable to your geography, or for any other purpose. If you do this, we may terminate your access to your Account.

     Nie wiem jakiego chcesz „dowodu”, myślisz że co ludzie kręcą filmiki z tego jak tracą konto. Zawsze sobie możesz wyguglować maile od steama z info o zawieszeniu konta, ale kto Ci potwierdzi ich autentyczność? Osobiście znam jedną osobę która straciła swoje konto, która aktywowała i grała przez VPN, a to tylko przez to że została podkablowana. A skąd masz pewność, że Ciebie ktoś kiedyś nie podkabluje?

    • Guest

     I co mnie obchodzi ten regulamin? On nawet nas jako Polaków nie obowiązuje (ale skąd to masz wiedzieć, przecież ty wierzysz Valve).
     Tak chce zobaczyć mail z informacją: twoje konto zostało zablokowane za używanie VPN do aktywacji licencji.

    • A co obchodz Steam, że Ty masz w dzyndzlu ich regulamin? Nic. Dostaniesz blokadę na konto. Pójdzie się bujać cała kolekcja i kto jest silniejszy? Kozacz sobie, ale z Volvo nie wygrasz. Jesteś nikim, tak jak ja czy pozostali gracze indywidualnie. Zaakceptowałeś TOS? To go przestrzegaj, a jak nie będziesz to dostaniesz bana? Quid pro quo 😛 Ty im faka, oni Tobie blokadę.

    • Ale jak mam ci pokazać ten dowód? Mam ci dać screena z czerwonym banerem u góry klienta Steam, z napisem że jest zablokowane? Robić screeny maili? Raz że jedna osoba jest z innego forum i pisała o tym z rok temu, dwa że ta druga osoba popuka się w czoło na myśl, że miałaby jakiemuś randomowi z forum robić jakieś dowody, screeny itd., no zlituj się… Po jaką cholerę miałbym mówić nieprawdę? 🙂

     Ja ci powtarzam JESZCZE RAZ, jak idiocie – skoro Steam zrobił blokady, to dlaczego miałby nie mieć nic przeciwko na ich obchodzenie? Bez sensu chyba trochę.

     A to że kupisz grę poza granicami kraju, wyjeżdżając tam, to Steama nie interesuje. Albo się wytłumaczysz, albo dadzą ci usuną grę. Mam Painkillera z blokadą na PL, i jak byłem w UK to nie mogłem w niego grać.

    • Guest

     Po to abyś mi udowodnił że masz racje. Nie ma dowodu to pozostają domysły że było tak a nie inaczej.
     To tak jak z oszustami w grach. Zawsze znajdzie się 5 kolegów, którzy rękę dadzą sobie uciąć że Stefan nie ma „wall”-a i nie przekona ich nawet nagrana powtórka.
     Steam nie zrobił żadnej blokady. Regionalizacje wprowadzili wydawcy aby mogli ssać z graczy ile tylko mogą. Bo skoro gra premierowo kosztuje 50 euro, a w innym kraju 10 euro to jaka jest jej faktyczna wartość? Wiesz o tym, że kraje nordyckie mają wyższe ceny niż Niemcy? I niby dlaczego? Tylko dlatego że tam są wyższe pensje w przeliczeniu na euro? Tylko ciekawe czemu to nie działa w drugą stronę dla Polski?
     Ja też powtórzę jeszcze raz jak idiocie: Steama nie obchodzi VPN dopóki nie używasz go do manipulacji ceną w ich sklepie. Mam prawo kupić albo dostać grę z Rosji i jest ona moją własnością (licencja). Valva nawet nie ma prawa robić tego o czym ostatnio było głośno czyli blokować licencji na wniosek producenta/wydawcy bo po sprzedaży producent/wydawca traci prawo do decydowania o tym towarze na zasadzie wyczerpania.

    • Valve ma prawo robić ze swoimi grami co chce, i co według nich narusza regulamin. Deal with it. I wciąż – kup grę, aktywuj przez VPN i pochwal się supportowi. Jestem ciekaw reakcji.

     EOT, bo widzę że i tak wiesz swoje…

    • Jest ryzyko, Ty się na nie decydujesz. Volvo robi co chce bo może sobie na to pozwolić. Tam debile nie pracują i od strony prawnej się zabezpieczyli. Może za ruską grę konta nie stracisz, ale już samą grę jak najbardziej możesz (w sumie niska cena).

    • Nieee aktywacja przez vpn wyglada w ten sposob: TELEPORTUJESZ sie do kalingradu potem teleportujesz sie do braniewa 😀

    • Jak im pokażesz paragon to może Ci dadzą spokój, a jak nie, no cóż… Twoje konto, Twoje ryzyko. Jak to mówią overclockerzy – no risk no fun (po spaleniu proca na LGA2011 :P)

    • Valve da Ci bana na konto i pytka Ci zmięknie. Mogą to robić i nic nie poradzisz. Sprawdź sobie co znaczy ta łacińska sentencja, bo jest trafna.

    • Graczyk

     Kupować sobie możesz, ale Steam może założone przez ciebie konto zamknąć – za złamanie regulaminu. Pracownicy supportu steama głupi nie są, i potrafią odróżnić kiedy ktoś podróżuje (czy z innego powodu fizycznie zmienia region), a kiedy ktoś podróżuje „wirtualnie”, na 5 minut, aby aktywować zablokowany klucz. Regulamin tego wprost zakazuje, więc jeśli z tego powodu zablokują ci konto, to odwoływać będziesz się mógł przez okno co najwyżej (w końcu teraz konta steam już nie wyłączają jak dawniej, tylko blokują, więc NICZEGO ci nie zabiorą, po prosu uniemożliwią robienie na nim czegokolwiek poza graniem w gry już kiedyś zakupione/aktywowane).

    • Używanie VPN jest legalne TYLKO i TYLKO wtedy, kiedy IP VPN’u pokrywa się z Twoją faktyczną geolokalizacją (nie z ceną bo to dwie inne rzeczy czy jesteś Niemcem czy Polakiem)

  • Jeśli grę aktywujesz przez VPN to pewnie tak. Jeśli kupisz grę, która jest jako ROW (a i tak kupiona np w Rosji) to nic Ci się nie stanie z kontem, tzn – nie powinno. Teoretycznie Steam zabrania sprzedaży giftów, ale tego nie ma jak sprawdzić czy dana gra została sprzedana czy po prostu wysłana jako prezent bo cała płatność jest poza steamem.

   • Guest

    90% wszystkich giftów pochodzi z Rosji. Większość osób, które kiedyś gdzieś od kogoś kupiła gifta nawet nie wie że ma grę właśnie z Rosji.
    To właśnie dlatego Steam wprowadził nową opcję czyli blokadę przekazywania giftu poza region zakupu – ale o tym czy blokada jest aktywna decyduje wydawca gry.

    • ______

     albo ameryka poludniowa

 • Keyshop? Podziękuję…

 • Rzechu

  Powiem jeszcze ze strony sprzedajacego/kupujacego.
  Jeśli klucz nie działa (błędny/duplikat) a jest zgodny z daną platformą/rejonem, zgłaszacie sprawę. Support blokuje sprzedawcy środki przez 30 dni. Ma on do wyboru przeslac poprawny klucz lub zwrot pieniedzy zwykle w ciagu 24 godzin. Zazwyczaj sprawe rozwiazuje sie duzo szybciej i sprzedawca/kupujacy/kinguin sa zadowoleni.
  Duzo lepsze podejscie niz na g2a gdzie sprzedawca po kilku takich akcjach jest banowany.

 • Karin Brown

  Metro Last Light Redux RU/VPN Activation Steam
  No rzeczywiscie bardzo bezpiecznie xd

  • No niestety takie są fakty, sponsorowane G2A też ma dużo za uszami, chwilowo polityka steama jest dosyć łagodna i najwyżej straci się grę z niepewnego źródła, ale za takie kwiatki jak zabawy z VPN można stracić więcej… naturalnie zaraz się zleca ludzie którzy „aktywowali tak setki gier i nic im nie zrobili:P”

  • Bili

   Na polskich sklepach głównie kombinują (VPN/Gift/Kupony Nvidia,AMD). Na GMG i tym podobnych nigdy nie ma problemu.

  • Oczywiście, że bezpiecznie. Widzisz jakie są ograniczenia, bo sprzedawca określa co to za wersja. Widziałem
   kilka razy właśnie takie oznaczenie – żadnemu sprzedającemu nie zależy
   by naciąć kilkadziesiąt/set osób, by potem mieć z tego tytułu problemy,
   zwracać kasę (a gra przepada i kto jest stratny?) a na samym końcu wiarygodność.
   Gdyby nie pisali, że to jest wersja RU/CIS/VPN to byłyby problem, ale skoro piszą jawnie, to co tu nie tak? Po prostu nie kupujesz takiej gry.

   • Jest to nie tak, że nie informują o potencjalnych konsekwencjach aktywacji przez VPN a jedynie o jej potrzebie, a nie każdy siedzi w temacie steama i niektórzy „łowcy” są PCtowymi świeżakami którzy grali głównie na konsolach.

   • To co robią jest nielegalne i jest to zabronione przez Steam. Idąc Twoim tokiem rozumowania, można powiedzieć „jutro będziemy sprzedawać sprzęt z tira, bez paragonu/faktury za to taniej, kupujecie na własną odpowiedzialność, my tylko uprzedzamy”. Przestańcie proszę za każdym razem pisać „nie miałem nigdy problemów, mi do tej pory klucze działają i nic mi nie zabrano” bo tak jak wspomniałem w innym komentarzu – to, że komuś klucz działa, nie znaczy, że nabył i posiada daną grę legalnie”.

    • Mix

     Tak właśnie pisali o tych taniutkich hibach 🙂 Mi jeszcze z konta nie usuneli wiec bierzcie smialo. I wiemy jak to sie skonczylo 🙂

    • Dam znać jak mi coś usuną.

    • Nigdzie nie było mowy o legalności takich giftów. Rzecz idzie o to, że
     sprzedawca informuje Cię jaka to wersja. Jak kupisz RU/CIS/VPN activation i Ci
     usuną/nie będziesz mógł grać to jesteś głąb i sam sobie winien, bo
     zawczasu byłeś ostrzeżony co kupujesz (a jak nie wiesz co znaczy RU/CIS/VPN activation to: a) szukasz przez google b) pytasz się na forach.

 • Kinguin , kinguin …. a mi się z d#$%y Kingpin przypomniał . Mogliby odswieżyć tę grę.

  • bastard

   Lepiej nie, bo będzie z tego zwyczajowy dramat. Wystarczy „Kingpin: Life of Crime enhanced graphics” z moddb by trochę odświeżyć grafikę. Reszta jest taka jak powinna być, o ile jest się posiadaczem cd, wersja steam nie oferuje soundtracku.

   • Graczyk

    Wersja GOG za to oferuje. Na steamie niestety nic na quake engine (i pochodnych), co oryginalnie miało ścieżkę dźwiękową w formie CD-Audio, nie posiada jej wcale (co boli zwłaszcza w przypadku gier których nie da się nigdzie indziej kupić – jak Quake czy Quake 2).

 • Witam uprzejmie

  Chciwy dwa razy traci – to taki skromny komentarz do serwisów jak Kinguin 😉

  Wolę już wydać te parę groszy więcej albo najzwyklej w świecie poczekać na obniżkę – cierpliwość popłaca 🙂

  Pozdrawiam serdecznie.

  Z poważaniem

  • Tak, tak – a jakieś argumenty poza urban legends o banowaniu kont?

   • że jest drogo. Sprzedają rosyjskie gifty ze Steama za 200% ich realnej ceny

    • No ale to nie jest argument do „chciwy dwa razy traci” 🙂 skoro ze steamtrades można za klucze TF taniej kupić ;-P tym niemniej na steamtrades nie ma już żadnego zabezpieczenia – nawet tak marnego, jakie oferuje kupowanie za pośrednictwem PayPala

    • Jeśli kupujesz gry na ST i wymieniasz je za klucze to za zdefraudowany gift Steam zwraca Ci klucze z transakcji. Tyczy się tylko itemów w oknie handlu.

    • Aż sprawdziłem 🙂 Remember me znalazłem za 2 klucze TF2 / 3€ u kilku „dostawców” – a biorąc pod uwagę, że klucze są w tej chwili po 1,86€, to oferta kinguina jest nawet ciut lepsza – nie wątpię, że zapewne przy droższych rzeczach mogą być większe różnice… ale przykładowo mi osobiście bardziej pasuje zakup od razu w sklepie niż najpierw kupno kluczy a później wymienianie…

    • Taniej są klucze od ruskich, albo w TF2 jak kupujesz w sklepie w grze. Na rynku steam, ceny kluczy mannco są zawyżone.

    • Graczyk

     Nie są taniej w sklepie w grze. Cena jest stała i wynosi $2.49/Ł1.49/1.89€ (w zależności od regionu).

    • Graczyk

     Bo klucze też trzeba umieć kupować – np. na dużych steamowych wyprzedażach, gdy dzięki zwiększonym obrotom handlarzy ze wschodu i konieczności szybkiego ich sprzedawania cena w markecie leci co najmniej o 10-20%. Albo teraz przy wykorzystaniu kuponów allegro (30 zł za klucze warte 50 zł).

     Poza tym – nie porównuj legalnego steam tradingu (nigdzie, w żadnych regulaminach nie ma tam wyłączeń cross-regionalnych itp., a w razie nieuczciwego „sprzedawcy” gdy gra lub gift zniknie z konta, support przywróci wydane na nią przedmioty) z WPROST ZAKAZANYM w Steam Subscriber Agreement handlem giftami.

  • 11 zakupów. Zero problemów. Gry za śmiechowe pieniądze. Do dziś nic nie usunięte, a najnowszy tytułu ma już półtora miesiąca.

   • Arme3 mi usunieto po pol roku prawie. Nie zrozum mnie zle – ja tam przeciw giftom z rosji / brazyli czy key shopom nic nie mam, ceny gier w € na steamie są bez sensu 😉

    • To duża gra a ja biorę maluchy.

 • Guest

  Czyli to to samo co ga

 • Kinguin – znam – to samo co Allegro (czytaj: praktycznie Ci sami sprzedawcy). I dlaczego linki przekierowane będą na domenę net a nie pl?

  • Otrzymaliśmy prośbę, żeby linkować do .net i nie robi nam to szczerze mówiąc większej różnicy (można sobie zmienić walutę na topie strony).

 • wanda co niemca nie chciala

  Kiedy wspolpraca z Skidrow Region Price Unlocker?

  • A mają refy?

  • Jak dobrze posmarują to od zaraz.
   Najpierw była nagonka na keyshopy, jakich to wtedy prawilniaków nie zgrywali. Posmarowane, hajs się zgadza i ruszyła promocja tych złych, znienawidzonych keyshopów. Teraz przypomina to teleturniej, a zarazem świetne hasło reklamowe – Idź na całość! Pojawiają się Steam Gifty z Rosji, część z nich z blokadą regionalną ale ale.. hajsik jest 🙂

   • Podaj link do wpisu, w którym reklamowaliśmy Steam Gifty z blokadą regionalną.

    • Mix

     A kupowanie na amazonie to pies ? Pirat to pirat.

    • lol osoba **kupująca** na amazonie to „pirat”
     gg
     /facepalm

    • Kinguin oferuje takie rzeczy. Mi to tam rybka co pojawia się na tej stronie bo to Wasza strona. Rozśmieszyła mnie jedynie kreacja wizerunku na taki prawilny serwis.
     Stronka i tak jest dobra bo bez niej nie wiedziałbym o takiej ilości promocji i polecam ją wszystkim znajomym.

 • „Nie możesz dodać swojego komentarza ponieważ zostałeś zablokowany przez Łowcy Gier. Dowiedz się więcej.” g

  Oczywiscie dwie wiadomosci w ktorych byla sama prawda i cenne porady zostaly skasowane. Czytajcie zaniim skasuja ten post i moje konto.

  • Jakie konto?

   • a jak powiem to skasujecie równiez to ?

 • luQas

  Ja kupuje od dawna na kinguin, mam kilku zaufanych sprzedawców i nigdy nie było najmniejszych kłopotów.

  • To, że klucz do gry Ci zadziałał, nie znaczy, że posiadasz tą grę legalnie. Nawet na forum Steam jeden z ludzi Valve wspomniał, że nawet jeśli ktoś udostępnił taki klucz gry (np. z wersji retail tj. pudełkowej) do sprzedaży w takim sklepie to w razie czego, Ty, jako nabywca, nie będziesz w stanie udowodnić, że jesteś prawowitym posiadaczem tejże gry bo nie masz ani pudełka ani nośnika, etc.

   • luQas

    No to co najwyżej mi grę usuną. Co w sumie mnie średnio obchodzi, skoro już ją i tak ukończyłem i do niej nie wracam. Gry, w które zamierzam grać dłużej (np sieciowe) kupuje albo w normalnym sklepie albo na steam store.

   • A „paragon” to pies? nie ma znaczenia? Na Steam kupując też nie mam nic poza paragonem. Troche bsem jedzie od tego z Volvo.

 • bastard

  Przejrzałem część oferty i wygląda to na bundlowe klucze oraz wschodnie gifty, co jak sądzę jest wbrew regulaminom zarówno steam jak i bundlowych ofert. Daleko zresztą nie trzeba szukać: „Fast2Play, Kinguin, and sister sites reselling Humble Bundle keys”

 • Można tam kluczami tf2 płacić? 🙂

  • Oczywiście, kartami i skrzynkami też.

   • Zapomniałeś o tapetach z odznak.

 • Webciu

  Jak będę chciał prezent z Rosji to go załatwię bez pośredników z Hong Kongu. 😉

  • Bili

   Ale to już nie będzie z Rosji

 • Adam Byrda

  Można w sumie ten sklep zgłosić Valve. Handel giftami jest w zasadzie zabroniony takim podmiotom gospodarczym jak tan sklep. Co innego znajomy rusek, który pobiera minimalną marże za usługę, nie tak jak ten sklep.

 • Miejmy nadzieję, że właściciele łowców nie dostaną nigdy zarzutu o paserstwo.

 • Bardzo mnie to cieszy, znam tą platformę już jakiś czas i dokonałem paru zakupów.

 • Piotr

  Przypomniało mi się jak jakiś rok temu usunęliście mój temat oraz zbanowaliście konto za ofertę sprzedaży gier ze wschodniej granicy na Steam – a teraz sami to promujecie (pomijam oszukiwanie Amazona z adresem). Strona zeszła na psy. Polecam /r/GameDeals

  • bastard

   Dzięki za namiary, z resztą posta też jak najbardziej nie zamierzam polemizować. Wystarczy na stronie sklepu użyć wyszukiwarki i wiadomo co z nich za ziółka. „results found 130 for ru vpn”

 • Też macie problemy z paypalem? Chyba ze 2 dni trzeba czekać aż się pojawią pieniądze na nim.

  • Tak, wszyscy mają.

  • pewnie coś robią ja kiedyś czekałem 4 dni.

  • Jarek Lech

   Norma . Od dnia do dwóch dodają mi środki (przelewam z ing banku śląskiego)

 • tak a teraz zjedz na sam dół i przeczytaj co pisze po prawej stronie.