X

«

»

Już wkrótce premiera nowej platformy do sprzedaży i wymiany kluczy – Bazar Łowców Gier!
Już wkrótce premiera nowej platformy do sprzedaży i wymiany kluczy – Bazar Łowców Gier!
Nie dotyczy

Już wkrótce premiera nowej platformy do sprzedaży i wymiany kluczy – Bazar Łowców Gier!

Z dumą ogłaszamy naszą nową stronę, która będzie przydatna dla każdego prawdziwego Łowcy gier ! Co najważniejsze, korzystanie z niej będzie zupełnie bezpłatne!


Więcej o Bazarze Łowców Gier przeczytacie w dalszej części wpisu.

Czym jest Bazar Łowców Gier?

Bazar to platforma umożliwiająca handel kluczami cyfrowymi. Będzie ona dostępna tylko dla czytelników portalu Łowcy Gier, a korzystanie z niej będzie wymagać podwójnego logowania – przez Lowcygier.pl oraz przez Steam.

Bazar umożliwi Wam sprzedaż (lub wymianę) dowolnego klucza cyfrowego na Steam, Origin, Uplay, Battle.net, GOG oraz podarunku Steam. Klucze muszą się bezproblemowo aktywować w polskim regionie. Strona dostępna będzie w języku polskim i docelowo obsługiwać będzie także widok mobilny.

strona-glowna

Należy jednak od razu zaznaczyć, że Bazar nie jest bezpośrednią konkurencją G2A i Kinguina. Przeznaczeniem Bazaru jest umożliwienie czytelnikom sprzedania/wymiany niepotrzebnego klucza – np. powtórzonej gry z Humble Monthly Bundle. Nie będziemy wspierać masowego handlu – jeden użytkownik może sprzedać maksymalnie 2 egzemplarze jednej gry. Nie zaprosimy do współpracy sklepów trzecich ani profesjonalnych handlarzy.

Cały proces transakcji oparty będzie na rozmowie między dwoma użytkownikami. Nie integrujemy systemu płatności. Użytkownicy sami między sobą powinni ustalić sposób zapłaty za klucz. My tak naprawdę umożliwimy tylko rezerwację klucza kupującemu oraz możliwość komunikacji między dwoma zainteresowanymi stronami.

proces-transakcji

Korzystanie z Bazaru będzie zupełnie darmowe. Nie ma prowizji za wystawienie przedmiotu, ani prowizji od sprzedaży/kupna. Nie ma płatnej subskrypcji Shield, gwarantującej działania klucza. Przygotowaliśmy system reputacji, który powinien odróżnić doświadczonego sprzedawcę od nowicjusza. Sprzedawcy muszą też spełnić kilka podstawowych kryteriów (min. 25 postów na naszym forum i konto z 30-dniowym stażem). 

profil

Oczywiście, przy zupełnie darmowej platformie do handlu nie będziemy w stanie zapewnić pomocy technicznej 24/7. Cały proces powinien w jak największym stopniu polegać na „dogadaniu się” z drugą stroną. Aby odsiać oszustów, wprowadzamy pewne obostrzenie – wartość transakcji nie może być większa niż 25 złotych. Nie znajdziecie więc w Bazarze najnowszych produkcji, ale też nie takie jest jego przeznaczenie. To ma być platforma dla zwykłych userów, umożliwiająca im pozbycie się zdublowanych kluczy (np. z Humble Monthly Bundle).

dodaj-ogloszenie

Aby ułatwić komunikację między stronami oraz trzymanie porządku, przygotowaliśmy rozbudowany system wiadomości. Działa on niezależnie od prywatnych wiadomości na Łowcach Gier. Za każdym razem gdy sprzedawca/ kupiec wyśle Wam wiadomość lub zmieni status transakcji, otrzymacie powiadomienie w ikonce „koperty” w menu Bazaru. Możecie też opcjonalnie włączyć powiadomienia mailowe.

wiadomosci

Kilka zdań o mechanice strony z perspektywy kupującego. Istnieje możliwość zarezerwowania przedmiotu, jeżeli kupujący jest zdecydowany na zakupienie przedmiotu za kwotę zadeklarowaną przez sprzedawcę (i dokonanie przelewu pieniężnego na konto/Paypal). Kliknięcie w przycisk rezerwacji sprawi, że przedmiot będzie twój oraz że będziesz zobowiązany do zapłacenia wyświetlonej sumy pieniężnej.

Jeżeli kupujący chce się wymienić, wówczas musi wysłać wiadomość do sprzedającego z propozycją wymiany. To sprzedawca zdecyduje, czy wymiana go interesuje, czy też woli on poczekać na lepsze oferty. Jeśli sprzedający zgodzi się na wymianę, wówczas przedmiot zostanie zarezerwowany.

widok-oferty

 

W jaki sposób będziecie walczyć z nieuczciwymi sprzedawcami?

 

Nieuczciwych sprzedających odsiewać powinny:

 1. System reputacji/komentarzy, dzięki któremu można poznać historię komentarzy sprzedawcy;
 2. Niska wartość przedmiotów. Maksymalna cena za jaką można sprzedać grę to 25 PLN;
 3. Brak możliwości wystawienia więcej niż 2 egzemplarzy jednego tytułu;
 4. Możliwość sprawdzenia profilu Steam sprzedawcy oraz jego Steamrepa;
 5. Fakt, że sprzedawać mogą jedynie userzy z 25 postami na forum i miesięcznym stażem. Jest to dość dużo zabawy tylko po to, żeby oszukać kogoś na małą sumę pieniężną;
 6. Fakt, że moderacja nie będzie zbyt pobłażliwa i próby oszustw będą się kończyć szybkimi banami.

 

Kiedy premiera?

Na początku przyszłego tygodnia rozpoczniemy zamknięte testy wśród wybranych użytkowników. Zapisy i kryterium wyboru kandydatów znajdziecie w tym wątku na naszym forum.

Platforma zostanie otwarta dla wszystkich czytelników po zakończeniu beta-testów i załataniu wszystkich dziur. Liczymy, że stanie się to za jakieś 3 tygodnie

 

Do zobaczenia na Bazarze!

 • Panciak

  Czyli to jest takie Steamgifts / steamtrades ale wersja dla ubogich tak ?

  • A z czym Steamgifts ma niby górować nad Bazarem?
   Jak dla mnie jest tam dość spory bajzel i średnio lubię się tam wymieniać.

   • Panciak

    chodzi mi bardziej o system reputacji…

    • Jedyna różnica to próg wejścia tu 25 komentarzy (sądzę, że chłopaki nas jakoś pozytywnie zaskoczą:)) a na Stemgifts gry o wartości 100+ dolców na koncie Steam. Reputacja będzie podobnie rozwiązana.

  • To raczej taka gorsza wersja Bartera.

 • Może jednak zwiększyć próg dla gier konsolowych? Bo jednak za 25zł nikt nie będzie chciał sprzedawać niczego na konsole

 • Tarec

  Z tego samego powodu nie chciało mi się bawić w pchli targ – mam tu konto od początku, rejestrowałem się przez stronę łowców, moje komentarze pod newsami idą myślę w setkach, a na forum musiałbym się rejestrować na nowo i spamować głupotami w jakichś ogólnikowych tematach. Meh – mam pełno gier, ale aż tak mi nie zależy. Nie scammerów odstraszacie, a zwykłych użytkowników.
  BTW. Poprawcie to originowe logo – wertykalnie nie jest symetryczne względem napisu i strasznie kłuje to w oczy.

  • za FB Łowców:

   „Myślimy o alternatywnym sposobie weryfikacji sprzedających na Bazarze. Użytkownik musiałby się najpierw wykazać jako kupujący.
   Jeżeli bezproblemowo dokona X transakcji kupna, wówczas zostanie zweryfikowany i może zacząć też sprzedawać.
   Co sądzicie? Ile powinien wynosić limit? 10? 20? 25?
   PS: Cały czas aktualna pozostaje droga dla forumowiczów z 25 postami i 30-dniowym stażem. Będzie można wybrać jeden z dwóch sposobów weryfikacji.”

   • Niby proste pytanie ale z odpowiedzią gorzej, ja nie zamierzam nikogo oszukiwać ale za innych nie ręczę:) Dajcie minimum i tak reputacja będzie odgrywała znaczącą rolę.
    Pomysł z innej beczki, niech sprzedający uwzględnia w opisie wszystkie formy płatności jakie przyjmuje np Paypall, konto bankowe itp.
    Myślę, że to będzie spore ułatwienie dla kupujących.

 • Super pomysł 🙂

 • Kafar

  Meh, od takich rzeczy mam Steamgifts

 • A może pomyślcie o zabezpieczeniu jak na steamgifts? TJ. konto można założyć dopiero jak wartość konta steam przekroczyła 100dolców.

  • Ja bym jeszcze dorzucił:
   konto:
   20 lvl minimum,
   95% pozytywny reputacji na SG,
   konto steam 3 lata,
   czysty steamrep.

   • Bez sensu.
    1. Możesz mieć 400 gier i nie mieć 20 lvl
    2. Ktoś może się kompletnie nie udzielać i co wtedy?
    3. Zgadzam się

    • Masz rację. 20 lvl za wysoko. Niech będzie 10lvl. Mi chodziło o odfiltrowanie kont, które nie aktywowały swojego konta za pomocą jednego zakupu i mają 5lvl lub 7lvl (nie pamiętam, jaki jest najwyższy lvl bez zakupu za minimum 5 ojro).

 • Rak Nieborak

  Polecam platformę barter do wymiany kluczy. Nazwa z końcówką vg.

  • Już kilka razy to pisałeś, dzięki wiemy.
   Ja polecam Bazar Łowców gier.

 • Fajne.

 • Mam trochę obawy czy nie będziecie miec z tego więcej szkody niż pożytku.
  Pchli targ sobie działa jak działa , pewnie raz lepiej raz gorzej ale teoretycznie spada z Was odpowiedzialność za jakieś dziadostwo w jego temacie, poza tym userzy sa juz na tyle doświadczeni że sami tam regulują sporo spraw, szybko zgłaszają naduzycia itd.
  A w nowym projekcie – no jednak cokolwiek nie napiszesz, weźmiecie na siebie część odpowiedzialnosci za afery lub aferki. I tu raczej nie chodzi o potencjale ilość kliknięć generowane sterowanymi szitstormami 🙂

  Chyba , że to jednak sondowanie ‚rynku’ pod grubszą platformę.
  Powodzonka

 • Rak Nieborak

  Polecam platformę barter do wymiany kluczy. Nazwa z końcówką vg.

 • dobra inicjatywa 🙂

 • Adam Trzciński

  A jaki macie hak na oszustów? Załóżmy, że ktoś się dogada, że wyśle klucz mejlem, a zapłatą będzie klucz od drugiej osoby z inną grą, ale ta się nie wywiąże? Bo tak jak czytam to bez waszego bazaru mogą się tak ludzie ze sobą dogadać. Także jakie zabezpieczenia i kwestie eliminacji oszustów poproszę.

  • Żadnego.
   Nie dostaniesz takiego, to ma być umowne i oparte pośrednio na zaufaniu oraz reputacji.
   W najgorszym wypadku i najbardziej przejaskrawionym – tracisz 25 zł lub klucz a oszust dostaje bana na ŁG i negatywy na SG jeśli ma tam w ogóle podłączone tam konto steamowe i umiesz go namierzyć.

   • Adam Trzciński

    zaufanie w XXI wieku, dobry joke 😀

    • Nie ma ryzyka, nie ma zabawy.
     Scammerów na stimie też jest bez liku, ale zanim zgodzisz się na transakcję, na wszystkie sposoby prześwietlasz tradera. Jak podejrzany, odmawiasz. Jak pewniak, to przesyłasz.

 • Super, bo mam z 500 kluczy, każdej gry po jednym, to coś z tym zrobię ;D

 • Ps. Ale tego Deadpoola za 4 zł od Remike’a to rezerwuje juz teraz, raz dwa trzy! zaklepane 😀

 • Mix

  a powiazanie z kontem steam ?
  łatwiej komus zaufac z duzym stazem i wysokim poziomem no i latwiej zbanowac a i reputacji szkoda po zbanowaniu konta (nie na steam oczywiscie bo nie ma takiej mozliwosci)

 • NIeźle się zapowiada

 • Ta zakładka z komentarzami wygląda jak żywcem wzięta z alledrogo xD

 • Ciekawa idea.. taki bardziej automatyczny, przejrzystrzy i szybszy w obsłudze Pchli Targ.

  Ale.. obawiam się, że może wam to wyjść bokiem.. przez dużą ilość wszelkiej maści oszustów.. i ludzi, którzy nie zajarzą, że to tylko „lepsze forum” i redakcja lowców nie daje żadnych gwarancji, że wszystko będzie ok. Obym się mylił, bo pomysł dobry.

 • Bardzo potrzebna platforma. Nie tylko oczyści forum, ale też przeniesie i usprawni transakcje między userami w nowe miejsce. Daję okejkę 🙂

 • Na co dzień używam steamgifts do wymiany gier, ale dodatkowa platforma oczywiście nie zaszkodzi, powodzenia.

 • Bezsensowny pomysł, który szybko zacznie ocierać się o piractwo.

 • By się przydała jeszcze jakaś opcja typu:
  – poszukujesz jakiejś gry, ile jesteś w stanie zapłacić za nią i wystawiasz takie zapytanie
  – strona z listą takich zapytań
  – strona z tym zapytaniem
  + jakaś walidacja typu:
  – np. max 2-5 zapytań aktywnych
  – jakaś do limitu cen, bo może się zdarzyć, że na liście pojawi się spam zapytań np. o mafię 3 za 10zł

  Do tego były by 2 powiadomienia:
  – gdy gra spełniająca to zapytanie pojawi się na liście sprzedaży
  – gdy ktoś kliknie np. „sprzedam Ci tą grę” na stronie tego zapytania.

  • MI się podoba.
   Coś na zasadzie sprzedaży i kupna kart kolekcjonerskich na steam.
   Że jest taka osoba, która może dać tyle za ten klucz i odwrotnie 😉

  • Soooo good xD

 • Lepiej się tak nie zapalać i podpinać profil SG, bo jeszcze jakiś „cebulaczek” zniszczy mi tam repe zbieraną przez kilka lat negatywnym komentem dlatego, że nie ogarnia czytania ze zrozumieniem albo że się pomylił.
  Chyba zrobię sobie kolejne konto i wystawię kilka zdublowanych kluczy. Jak konto nega dostanie, to założe kolejne.

 • No, w końcu jakieś sensowne miejsce się zapowiada na wrzucenie tych wszystkich zmagazynowanych kluczy…

 • No na pewno będzie to ciekawe, tylko szkoda, że do 25 zł maks. Ja wiem, że to ma przeciwdziałać ale uważam, że na takiej stronie mogłyby być też droższe gry 🙂

  • chyba do 30 zł najsensowniejsze rozwiązanie by było 🙂
   właśnie pod odsprzedaż gier głównych z monthly, na pchlim nie brakowało takich ofert i chętnych na zakup, niektórzy wolą 30 zł wyłożyć tylko na to co faktycznie widzą niż 48 zł na paczkę.

 • Ja bym zwiększył trochę kwotę tak do 30-35 czasami za tyle chodzą główne gry z humble Monthly

  • racja , mi tez by to odpowiadało , zobaczymy moze zwieksza limit 🙂

 • Właśnie czegoś takiego mi tutaj brakowało 🙂

 • Super!

 • Bouli Vel Gregor

  No może być spoko, mam gdzies parę pakietów na Origin. To potestujemy

 • Macie całą bazę gier Steam, Origin, Uplay, Battle.net, GOG.
  Wszystkie gry będą miały fotki?

  Jest szansa, że wprowadzicie filtr posiadanych gier?
  Przy moich ilości gier ciężko znaleźć coś czego nie mam 🙁

  • Podobno mają w bazie wszystkie cyfrowe gry świata.

   A co do filtru to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że będzie coś takiego.

 • A może tak licytacje jeszcze dodać?