«

»

Polecamy Bazar – zmieniamy limity ceny maksymalnej!

Wsłuchując się w komentarze naszych czytelników, postanowiliśmy skorygować limity dla maksymalnej ceny oferty na Bazarze. Od teraz nowi użytkownicy mogą wystawiać gry za 10 złotych. Z każdym kolejnym progiem limit zwiększa się o 5 zł. W praktyce oznacza to, że wszyscy Bazarowicze, niezależnie od reputacji, dostali bonusowe + 5 zł względem dotychczasowych progów!

Liczymy, że zmiana pomoże zwiększyć konkurencję na platformie i jednocześnie przyczyni się do obniżenia cen tych droższych i ciekawszych tytułów.

Wszystkich Bazarowiczów prosimy o zachowanie ostrożności przy kupowaniu gier nowo zarejestrowanych użytkowników. Szczególnie gdy oferta wydaje się „zbyt piękna, żeby była prawdziwa”. Potencjalni złodzieje mogą was teraz oszukać na dwa razy większą kwotę. 

 • Zmiana została zainspirowana tą dyskusją: https://lowcygier.pl/bundle/humble-monthly-bundle-kwiecien-2017/#comment-3246098200 i komentarzami userów xenonisbad, zoosia, gamingman i bilu. Dzięki za wasze sugestie! 🙂

  • W jaki sposob podniesienie progow wplynie na obnizenie cen? 🙂

   • etnoloszek

    dużo ludzi ma te tytuły, ale nie sprzedało żadnej taniochy po 0,50zł i ma niską reputację. Część z tych osób pewnie przeliczy sobie koszt bundla zamiast kalkulować koszt gry i mając wyższy limit pójdzie na ten kompromis by wystawić to w sensownej cenie. Tańsze się sprzedadzą i zostaną znów te droższe, także tego 😀

   • Więcej osób może tworzyć oferty na ciekawsze gry = więcej tego typu ofert = większa konkurencja = niższe ceny.

    • Chyba raczej jeszcze więcej g. ofert z jeszcze większymi cenami.

    • Na to już nie mam wpływu – nie wyczaruję handlarzy z niskimi cenami. W przyszłości dodam do porównania G2A i uniemożliwię podbicie jeśli ktoś jest droższy niż G2A (uwzględniając tamtejsze opłaty).

    • Moze jakims rozwiazaniem byloby dodanie obok ceny historyczna najnizsza cene

    • Na bazarze jest to obarczone pewnym ryzykiem 🙂
     Np ktoś mając kaprys opchnie jednorazowo grę znacznie ponizej jej wartosci.
     Historyczna cena owszem, ale np gdy 5+ sztuk zostanie w takiej cenie sprzedanych.

    • Wiem że zmiana ma na celu otwarcie nowym osobom sprzedaż gier z droższych progów ale one i tak wystawią o 1 grosz taniej niż cebula czyli nadal np. Black Mesa będzie za 17,99 gdy ja bez łaski miałem możliwość nabycia za 10.

    • Mialem mozliwosc kupic mafie 3 za darmo. Czy to znaczy, ze dasz mi za darmo albo, bedac konkurencyjnym, jeszcze mi doplacisz?
     Taki troche glupi argument – bo mialem, bo bylo… skorzystales? Nie. Jest? Nie ma, bo bylo. To o co chodzi?

    • Stwierdzam oczywisty fakt a ty dorabiasz sobie jakąś historię z (.).
     Ruszył nowy Montly Humble. Na jednej karcie miałem Bazar na drugiej GB. Gdzie były uczciwe i nie zawyżone ceny?

    • Stwierdzam oczywisty fakt a ty dorabiasz sobie jakąś historię z (.).
     Ruszył nowy Montly Humble. Na jednej karcie miałem Bazar na drugiej GB. Gdzie były uczciwe i nie zawyżone ceny?
     Nie kupiłem i nie nabędę Black Mesy za taką kwotę bo:
     1. To tylko remaster HL
     2. 3/4 gry było (jest?) dostępne za darmo i wtedy ukońcyzłem.
     3. Euro gabeny z -75% czyli koszt zerowy.

    • Ale ze co z (.)? Chcesz stala albo nizsza cene niz promocji to dalem ci prosty przyklad twojego toku myslowego.
     Z dalsza czescia moge sie zgodzic, bo duzo jest negatywow co do tej gry, ktora juz w ea siedzi chyba 3-4 lata.
     Tyle ze z HB to jednak ten co kupuje podejmuje ryzyko 😉 czasami sie oplaci, a czasami unlocki to padaka jak w warhammerowym

    • Kupuje, ryzykuje, to jego sprawa nie moja. Przypominam że Humble od samego początku mówiło jak będą wyglądały te paczki.
     Inną natomiast kwestią jest podział cen z (.) wzięty w którym suma gier przewyższa i to znacznie koszt zakupu.
     Ostatni Monthly mówiąc wprost był po prostu słaby. Stąd dysproporcje cenowe i sztuczne zawyżenie ceny Black Mesy bo:
     1. Nie było już czego oprócz Witness zawyżać
     2. Dla niektórych to „święty” HL.

    • Zed

     Jestem ciekaw jak by ludzi na taki podejście np na Steamtrade zareagowali ^^.

     A tak na serio – jeżeli grę ktoś via PP może sprzedać za cenę lepszą niż ty oferujesz (np via ST) to czemu miałby na siłę sprzedać ja taniej tutaj i tobie? Gry z HBM np mają swoje ceny w sieci (na forach do trade itp) i wątpię aby ktoś kto ma okazję sprzedać grę za $8 przyszedł specjalnie, bo ktoś chce tanio, sprzedać ja tu za max 8zł. Raczej wystawi w podobnej cenie lub trochę taniej i wówczas albo będzie zbijał cenę albo czekał. BM ma aktualną cenę koło powiedzmy 18zł, tylko skoro wisi od jakiegoś czasu na tej cenie to sprawa jest prosta – ten kto 1-2zł taniej sprzeda a reszta poczeka. Nikt nikogo nie zmusza do kupowania po cenie jaka mu nie odpowiada. To się zwie wolnym rynkiem. Są Janusze biznesu z zawyżonymi cenami? Ok. Ich sprawa, oni nie sprzedadzą albo znajdzie się ktoś kto coś chce już teraz. Ich sprawa. Nie podoba się cena? Czekaj aż spadnie i tyle. nie spada? Znaczy obu stronom się konkretna cena opłaca.
     Nikt specjalnie dla ciebie nie podzieli 12$ przez ilość gier i odda ci jeden tytuł za 1-2$ kiedy może dostać więcej a chętni od ręki się znajdą bo cena i tak dobra. Amen

    • Wiedziałem że znajdzie się ktoś kto nie zrozumie. Nikt nie chce i nie dzieli Monthly systemem 12/6 = 2 USD za grę.
     Ale bądźmy poważni jeśli jest jeden killer i guano i ktoś dzieli np. tak: 4,2,2,2,2 przydzielając to 4 USD do w miarę nowej gry AAA (którą dodatkowo bierze dla siebie) a badziew chce sprzedać po 2 USD to chyba spadł z księżyca.
     Rozumiem 6 nawet 8 a reszta w cenie 1-1,5 żeby tylko poszło bo i tak na tym jest do przodu mając za 6 czy 8 grę wartą 15 i to 15 podczas promocji. Teraz to jest jasne?

    • Tam to się nazywa lowballing i nikt poważny tego poważnie nie traktuje 🙂

    • Zed

     PS. Paczka kosztuje 12 dolców. 10 to chyba nawet przy opłacie za rok z góry nie wychodzi… a raczej ludzie masowo nowych kont nie zakładają aby kupić 1.2$ taniej… (co i tak daje 10.80 a nie 10…)

    • Akurat Black Mesa sprzedała się 34 razy. Wolny rynek określił cenę. Dlaczego handlarz miałby wystawiać za 10 zł skoro jest wielu chętnych na zakup za ~18 zł? Stosunek popyt/podaż określił idealny próg. Jeśli znasz miejsca gdzie da się kupować taniej, to korzystaj z tychże miejsc. W czym problem?

    • Zauważyłem że schodziła i cały czas się zastanawiałem gdzie ludzie mają rozum płacąc tyle za remaster który był w 3/4 darmowy.

    • Co kto lubi, chciałbym tylko zaznaczyć, że to nie remaster a remake. Twórcy nie dodali po prostu lepszych tekstur czy efektów tylko zrobili całą grę od nowa na nowszym silniku, łącznie z dialogami i muzyką. Mnie się gra bardzo podobała, przeszedłem jak była darmowa, teraz cieszę się, że mam z monthly bo w lipcu ma wyjść ta ostatnia 1/4 gry. Uważam, że warto wspierać niezależnych twórców w tego typu wysiłkach zwłaszcza, że zarówno „stary” Half-Life jak i Black Mesa to naprawdę dobre gry.

    • Trochę głupie rozwiązanie, jak przeciętny kowalski ma konkurować z lewymi kluczami z kradzieży?

  • co do nowych użytkowników może i te limity dobre bo można uchronić się przed oszustwem na większe kwoty ale sądzę że wieloletni łowcy z wyższą reputacją na forum mogli by mieć jakieś ułatwienia z tymi progami na sumę minimalną, sam masowo nie handluje i ciężej mi dojść by odblokować możliwość wystawienia gry za większą kwotę

   • Oczywiście nie zakładam, że każdy nowy to oszust. Jednym z celów zmiany jest własnie obniżenie progu wejścia – danie szansy osobom z zewnątrz na sprzedanie czegoś trochę lepszego.

    Pojawiali się już złodzieje, którzy wyłudzali na 5 złotych, więc boję się, że teraz będzie ich więcej. Stąd te ostrzeżenie. Jeśli jednak chcesz uczciwie korzystać z platformy to nie zrażaj się i korzystaj 🙂

  • Zdecydowanie zmiana na lepsze. Dalsze podwyższanie progów nie ma sensu, bo większość zbędnych, ale fajnych gier, bez bólu serca można opchnąć za 10 złotych. Ludzie nadal będą narzekać, ale w sumie nie da się stworzyć idealnego systemu, a ten teraz nie jest już taki zły.

   PS. Cieszę się, że moje narzekanie w końcu się komuś na coś przydało. Lata praktyki opłaciły się 😀

  • Miło słyszeć że przyczyniłem się do zmian na lepsze 🙂 Ten wzrost minimalnego progu do 10 zł rozrusza Bazarek i zwiększy konkurencje. Pozdrawiam.

 • Nie przypuszczałem że ta kwestia podlega dyskusji ale zmiana oczywiście na plus 🙂

 • Szczerze to na bazarze są poniekąd większe ceny niż na G2A, chyba tak nie powinno być co nie?

  • Właśnie to chcemy zmienić nowymi limitami, co nie? 😉

  • Cena podana na G2A nie jest ostateczna 🙂 Poza tym jak coś jest za drogie to się nie sprzeda. Proste.

   • I wiecznie ten nietrafiony komentarz. Jak coś jest za drogie to się nie sprzeda, co nie zmienia faktu, że śmieci i przeszkadza. Mam sobie ze steamowej wishlisty pozycje usuwać, żeby nie widzieć już zawyżonych pozycji niektórych cudaków? Jeden gość namiętnie co 2 dni podbija swoją własną ofertę, bo jest jedyny. Od dobrego miesiąca nie zszedł z ceny ani o grosz, mimo że mu tego nikt kupić nie chcę i oglądam to dzień w dzień, sprawdzając co nowego z wishlisty na bazarze.

    • Już niedługo dodamy opcję ukrywania ofert od osób z czarnej listy.

    • A nie lepiej zablokować podbicie dla jedynej sztuki?

    • Tzn. można. Ale wtedy zakładamy, że jeśli jest 1 sztuka, to oferta jest słaba.

    • Kto będzie chciał kupić to znajdzie albo poprzez opcję szukaj albo poprzez pokaż listę życzeń, a przynajmniej skończy się podbijanie bez rzeczywistej obniżki ceny (a chyba po to podbicie zostało wprowadzone).

    • Zed

     Tylko przy niskich cenach na siłę obniżać też nie ma sensu co by tylko podbić. Czasem tytuł leży nie dal tego, że jest za drogi ale, że aktualnie nikt go nie szuka. Nie raz tak jest z softem.

    • Dlatego mówię że nie widzę problemu w tym aby towar leżał na bazarze. Niech sobie leży tylko niech mnie nie atakuje co 48 godzin ta sama oferta podbita w tej samej cenie tylko dlatego że drugiej oferty na dany tytuł nie ma.

    • W pełni popieram. Nikomu nie przeszkadza jak leży, a jeśli dodany dawno, to leży głęboko. Kto potrzebuje znajdzie przez wyszukiwarkę, ale niepotrzebnie atakuje co 2 dni z nową siłą.

    • Widocznie nie zależy mu aby sprzedać. Jak przeglądasz ofertę np. z allegro to też narzekasz że na jednych aukcjach jest drożej niż na innych. Nie rozumiem takiego marudzenia, które nic nie zmieni ani nic nie wnosi. Na chwilę obecną ceny gier w PL nie są regulowane przez państwo więc różnice w cenach są i będą.

    • Chłopie, weź przestań bronić przegranej sprawy. Nie przeglądam ofert na allegro, nie mam podpiętej wishlisty steama pod allegro. Kolejny wolnorynkowy rycerz-obrońca, który trafia kulą w płot. Sami tworzymy ten Bazar, więc mamy pełne prawo narzekać na sytuacje, które kłują w oczy – choćby po to, żeby zmieniać go na lepsze. Napisz mi jeszcze więcej o braku regulacji cen w Polsce proszę, bo mam wrażenie że bardzo chcesz się wykazać.

    • Przegranej?, chyba dla Ciebie bo tu zawsze będzie drogo. Mnie pasuje, że ludzie wystawiają drogo, bo wtedy ja sprzedam swoje szybciej. Nie rozśmieszaj mnie tym tekstem ”Sami tworzymy ten Bazar, więc mamy pełne prawo narzekać na sytuacje,
     które kłują w oczy – choćby po to, żeby zmieniać go na lepsze” Idąc twoim tokiem narzekania to ustalmy max cenę na 15 zł to wtedy będzie tanio, o ile oczywiście ktoś będzie chciał wtedy sprzedawać tu coś poza śmieciami pokroju gier z IndieGala..

    • Naprawdę nie jesteś pierwszy i nie ostatni, który protekcjonalnym tonem musi oznajmić jak to „nie rozumie tego całego marudzenia” mimo, że twoja autorska intepretacja tego co w ogóle pod marudzenie można podpiąc chwieje się w posadach. Nie rozumiesz? – to zajmij się czymś innym. Masa ludzi podnosi kwestie, że po upływie pewnego czasu, niesprzedane gry powinny być zdejmowane. W tym samym wątku jest dyskusja o tym, żeby nie dało podbijać pojedynczej oferty na produkt. Nijak i nigdzie nie napisałem, że jest za drogo… rozmawiamy o technicznych kwestiach wygody użytkowania bazaru. Ale ty koniecznie musisz dołożyć swoje złotouste dwa grosze. I, co za ironia, innym wytykasz, że nic nie wnoszą do dyskusji. Dla twojej informacji jeszcze raz i przejrzyście: pozycja na bazarze, o której pisałem, jest za 8 zł – na g2a za 3,20 zł. Mało mnie interesuje czy gość chcę to sprzedać czy nie, może wystawić nawet za milion – ale fakt, że co dwa dni pompuje sztucznie swoją ofertę na sam szczyt mojej wishlisty, nie schodząc z ceny ani o 5 groszy zaczyna mi przeszkadzać. Tyle w temacie.

    • Ale dlaczego Ty ze swoją wishlistą masz być uprzywilejowany wobec jakiegoś sprzedającego? „Wygoda użytkowania” powinna dotyczyć wszystkich korzystających z Bazaru, zarówno kupujących jak i sprzedających. To, że jakaś „masa ludzi” tylko kupuje i ma jednostronny punkt widzenia, to nie jest żaden argument, by ograniczać funkcjonalność serwisu drugiej stronie.

    • A co to za argument? Niektóre usprawnienia z góry faworyzują kupujących, niektóre sprzedających. Co my, idealnej synergii poszukujemy? Mówie tylko o tym, że aby coś podbić w normalnej sytuacji należy najpierw zejść z ceny inaczej twoja oferta jest zakopana. Tutaj gość z ceny nie schodzi, a ciągle świeci po oczach, bo jego oferta od miesiąca jest jedyną. Jedyne co jest tu uprzywilejowane, to jego samotna pozycja w sprzedaży. Okej, ten temat nie jest aż taki ważny, a zaraz się opędzić od rycerzy nie będę mógł. Poddaje się.

    • To już twoje zmartwienie, że ci to przeszkadza. Kup na G2A, chyba że 3,20 to zawrotna kwota dla ciebie więc proponuję Google przeszukać tam masz za darmo.

    • Jakoś tak mogłem się spodziewać, że z całej dyskusji uczepisz się tego 3,20 na g2a. No dobrze, dzięki za radę, choć po prawdzie to już wolałbym jeszcze raz posłuchać komunałów o wolnym rynku i że jak coś się ma sprzedać to się sprzeda. Były bardziej pomocne. I chwała, że niektóre ludzi zmartwienia przekute są w usprawnienia Bazaru.

  • W większości na bazarze jest taniej

  • Na bazarze nie ma opłaty za opłatę.

  • Czemu nie tu jest za darmo a na g2a dochodzi opłata za przelew czy też za ochronę…

 • Fajnie, że wszyscy dostali +5, ale moim zdaniem trzeba było pozostać przy 5 zł do 10 repa i najwyżej od tego momentu podwyższyć albo nawet od 25 pkt zrobić 20zł. 10 wbić to w sumie nie problem, może i by nie wyglądałoby to liczbowo tak ładnie, ale ryzyko chyba mniejsze by było.

 • Virus

  Bardzo pozytywna zmiana, oby tak dalej!

 • Cieszę się z tej zmiany. Sam trzymam kilka kluczy bo szkoda mi sprzedawać je za 5 zł, a za większy próg będę mógł już je wystawić.
  Poza tym zauważyłem ciekawą sytuację. W komentarzach niektórzy użytkownicy piszą o większości ofert, że drogo, że było itd. a na Bazarze sami wystawiają swoje gry za 2x taką kwotę. Kilka osób to cebula większa niż G2A, Kingiun razem wzięte. Normalnie takie Mirki – handlarze.

  • No, zauważyłem takich kilka cebul co sprzedają wszystko z zawyżonych cenach, szukając frajera. Im ta zmiana się nie będzie podobać, bo więcej osób będzie miało teraz dostęp do fajnych progów cenowych.

   • Może dałoby się dorobić funkcjonalność na stronie z ofertą, gdzie byłaby mała tabelka z pozycjami:
    1. Najniższa oferta na Bazarze w ciągu ostatnich 30 dni.
    2. Najniższa oferta w sklepach w ciągu ostatnich 30 dni.
    Dzięki temu łatwiej byłoby się zorientować, że ktoś próbuje naciągnąć na cenę.

    • Zed

     Niby było by fajnie ale… trochę by osłabiło faktycznie droższe rzeczy (choć często są gry z pudełek itp w cenach nawet kilka zł wyższych niż aktualnie gdzieś indziej). Czasem coś co na steamtrade chodzi po powiedzmy 7-8dolców a tu po około 20zł ktoś sprzeda za 10 bo szybko kasy potrzebuje. I co? Teraz faktycznie ludki mają być stratne o było taniej? Nie oszukujmy się, gry z monthly czy wyższych progów HB np mają swoją wartość i warto zaglądać na ST też. Wiadomo, każdy by chciał najtaniej jak się da ;] ale bądźmy ludźmi też dla innych. Sam np preferuję zacząć od wyższej ceny (ale nie jakiejś z kosmosu) i stopniowo schodzić (zazwyczaj staram się nie zejść poniżej wcześniej ustalonego progu). Swoje z bundli odzyskam, cenę mogę obniżać co by było najtaniej (lecz nie zawsze się to opłaca – np masz 10 ofert po 10zł, swoją za 7 i ktoś na szybkiego za 2 wrzuci – tu się zejście nie kalkuluje tak naprawdę).

     Podbicie max ceny na start – fajna sprawa. Sam musiałem sporo poczekać aby kilka kluczy po 7-8zł sprzedać nabijając repa na początku xD

   • Meno

    Apropo tych cen…trzeba mieć na uwadze, że ktoś mógł wystawić ofertę całkiem dawno lub ze znacznym poślizgiem. Cena sprzedaży może być wyznacznikiem ceny kupna. Nie każdy na bieżąco zmienia ceny uwzględniając zmian na rynku (nowe promki i bndle). Czasami wystawiasz coś w danej cenie i to sobie wisi. Z resztą dlaczego ktoś, kto zapłacił za klucz 10 zł ma oddawać go za 1 zł, tylko dlatego, że obecnie gra jest darmowa? Wyznacznikiem wartości jest poniesiona cena – neiprawdaż?

  • Ja sytuację, w której ktoś zapoda nieco wyższą cenę niż na g2a jeszcze potrafię zrozumieć. Ale jak ktoś wrzuca ofertę większą niż oficjalna dystrybucja, to już się można za głowę złapać. Od kilku dni wishlista namiętnie przypomina mi o Scriibblenauts za 15 zł, kiedy na Konsoleigry stoi za 14,99 zł. Orcs Must Die 2 za 6,49 zł.,… Steam to sprzedaje za 1,49 euro! Steam…

   • Takich kwiatków jest sporo.
    Terraria za 35 zł.
    Orcs Must Die! Franchise Pack za 35 zł.
    Wolfenstein: The Old Blood za 30, a sam kupiłem kilka dni temu za 13 zł.
    Rayman Legends rozdawany za darmo w ofercie za 27,80
    Far Cry 2: Fortune’s Edition, który można bardzo często kupić za 10 zł na Bazarze za „jedyne” 25,90 zł.
    Dalej już nie chce mi się szukać.

    • Belfordo

     A gdyby tak dodać opcję oznaczania sprzedawców z zawyżonymi cenami? A później możliwość dodania takich cebul do filtra?

    • Tak jak pisałem w innym wątku – już teraz jest możliwość dodania handlarza do „czarnej listy”, a w ciągu tygodnia dojdzie opcja schowania ofert od osób z tejże czarnej listy.

    • Legends za darmo byl? Gdzie? Chyba ci sie pomerdalo.
     Legends byl najtaniej za 9 zl.

    • Origina rozdawali, Legends nie. Ale pare tygodni temu kupiłem Legends za 10 zł w pudełku w Biedronce, więc porównanie tej ceny do tych nieszczęsnych 27.80 zł. jest komiczne. Nakupował taki z biedry na zapas i narzut 300%… a kto mu zabroni? Jak już oferty z blacklisty przestaną się wyświetlać, to naprawdę będziemy w domu 🙂

    • A to sorry jak pomyliłem. Mam obie części i już nie pamiętam, która była za free, a którą kupiłem (na pewno nie za 27,80 zł 🙂

    • Nie Legends a Origins był za darmo co nie zmienia faktu, że kupiłem Legends za dychę w Biedronce =)

 • Panowie, dobra robota. Tak ogólnie 🙂

 • Przydałoby się jeszcze obniżyć minimalną cenę grę o połowę, co by się łatwiej pozbyć tych wszystkich guano-indyków 🙂

  • Ja nadal nie ogarniam dlaczego jest ten limit 50gr 🙂 Większość gier wystawianych za 50gr jest warta mniej, więc nie da się ich sprzedać. Już lepiej byłoby je wrzucić na czarną listę i zablokować ich wystawianie ;P

 • Bardzo dobra zmiana. Ta Black Mesa za piątkę to było jakieś nieporozumienie 😛

  • A za 18-20 zł to już „mega okazja”?

  • Śmiej się, ale teraz już sporo łatwiej opchać Black Mesa. Masz 10 zł na start. Kupisz/sprzedasz parę indyków i już możesz opchać za 15 złotych. Uczciwa cena (na G2A 16,89zł), a chętni się szybko znajdą.

   • Ta zmiana wygląda na idealnie skrojoną pod gierki z Monthly. Tu faktycznie zwiększenie limitów powinno zwiększyć liczbę ofert. Dla całej reszty może być różnie – trzeba poczekać i zobaczyć, co się z tego urodzi 🙂

 • Noxbi

  Ja jak od jakiegoś czasu wchodziłem na bazar to łapałem się za głowę. Gry, za które sam bym poprosił max 5-6zł (chociaż ja robię takie „śmieszne” ceny jak 5,55 lub 6,66, wiem, że głupie ale Bazar traktuję jak zabawę) chodzą od 15 do 30zł. Wow.

  • Nie, nie chodzą. Gdyby chodziły, to byś ich nie widział 🙂

   • Noxbi

    Skrót myślowy.
    Tak się tłumaczę bo pomylić stanie z chodzeniem trochę wstyd. xD

 • Chuck_Testa69

  RIP januszowy biznes

 • Te ale ja przecie nie mam do nikogo pretensji. Jakbyś chciał wiedzieć to za W3 GOTY dałem ponad 200zł (tak w sumie wyszło że kupiłem, sprzedałem kod zostawiając sobie pudełko a potem GOTY na steamie za 160zł) albo RoTR za 100 kiedy było za 65. Nie marudzę bo sam poniekąd często ,,przepłacam”

  • Zed

   Ja czasem przepłacam dla pudełek – masz instalator na DVD, mniej pobierania via LTE. Zazwyczaj się MM kłania bo blisko i tylko po odbiór idę xD

 • dobra to muszę nazbierać pkt żeby rusta sprzedać

 • Garto

  Ja bym jeszcze poprosił, żeby przy wyszukiwaniu dało się ustalić maksymalną cenę, żebym mógł sobie poszukać gier tylko poniżej swojego limitu. Nie byłaby to może zmiana zwalczająca januszowanie, ale dla mnie zwiększyłaby znacznie wygodę przeglądani 😀

 • Moim zdaniem system reputacji bywa krzywdzący. Wielokrotnie nie mogłem sprzedać gry za tyle, ile bym chciał, więc wystawiałem za maksimum, na które pozwalał mi system, tylko po to, żeby chwilę po dokonaniu transakcji zobaczyć moja grę wystawioną przez kupującego po 2 razy wyższej cenie. Obecnie mam reputację na poziomie 51, ale uważam, że te progi powinny być dużo niższe, bo niestety uderza to najbardziej w uczciwych graczy, którzy chcą po taniości pozbyć się zdublowanych (lub nieodpowiadającym im) kluczy, a sprzyja szerzeniu monopolizmu, w dodatku przez tych, którzy ewidentnie i bez tego maja sporo funduszy na zakup gier…

  • System komentarzy i tak jest lajtowy (pozwala szybko grindować poziom na handlu śrutą z gali, która tak naprawdę jest bardzo marnym wyznacznikiem reputacji). Rynek się nie kończy na bazarze na ŁG. Jak masz wartościowe gry to idź na ST. Tam bez problemu sprzedaż albo wymienisz na inny wartościowy tytuł, którego na bazarze nie uświadczysz za kwotę twojego maksimum (bo już go w „rozsądnej” cenie wygolą z lokalnego rynku cebulowi kolekcjonerzy).

  • Bazar ze względu na swoją bezprowizyjność ma być atrakcyjnym miejscem do sprzedaży tanich gier, które gdzie indziej musiałyby mieć zawyżone ceny, by te różne prowizje pokryć. Jeśli chcesz sprzedać coś za kilkanaście, kilkadziesiąt złotych, to równie dobrze możesz wystawić to w innych serwisach.

 • Artur

  w końcu! teraz mogę więcej gier wystawić. W sensie „droższych”

 • Korzystając ze zmian progów cenowych chciałem wystawić Warhammer 40,000: Eternal Crusade, ale okazuje się że gra została zbanowana – serio gdzieś jest za darmochę, czy to jakiś błąd? 🙂

  • Ta gra jest teraz f2p na steam.

   • Ach, dzięki!

  • Na ST (jak możesz zrobić HB gifta) jeszcze skupują to niektórzy handlarze za ok. 2$ (dodaje jakieś pierdółki z poprzedniej wersji: legacy + weapons & armour pack).

 • Przydało by się jeszcze zmniejszyć cenę minimalną gier, bo są tytuły, że nikt ich nie chce za 0.50gr i się nie dziwię.

 • „…że wszyscy Bazarowicze (…) dostali bonusowe + 5 zł względem dotychczasowych progów!
  Liczymy, że zmiana (…) przyczyni się do obniżenia cen tych droższych i ciekawszych
  tytułów.”

  Wystawię grę za 20 zł – to maksymalna cena jaką mogę ustawić. O! Podnieśli próg do 25 zł! W takim razie wystawię tę grę za 15 zł.
  Czy tak to ma działać? 😉

  • Chodzi o to, że ludzie głównie mają reputację za niską, aby sprzedać grę za rozsądną cenę (z punktu widzenia sprzedającego), co wykorzystują osoby z wysoką reputacją, dając zaporowe ceny. Teraz więcej osób ma dostęp do wyższych progów cenowych, co za tym idzie, mogą wystawić oferty przyjazne cenowo zarówno dla nich, jak i kupujących, zmuszając starych januszy do obniżenia ceny, albo blokując im możliwość podbijania w nieskończoność zaporowej oferty.