X

Newsy z kategorii Administracja

[AKTUALIZACJA] Cdp.pl NIE likwiduje wirtualnych półek dla towaru cyfrowego…
Nie dotyczy

[AKTUALIZACJA] Cdp.pl NIE likwiduje wirtualnych półek dla towaru cyfrowego…

AKTUALIZACJA: Wirtualne półki NIE będą zlikwidowane. Sklep cdp.pl wysłał nam sprostowanie, w którym twierdzi, że informacja została wysłana w wyniku pomyłki. Usunięte zostaną jedynie „produkty elektroniczne, które nie są już wspierane przez producentów”.


Więcej w rozwinięciu »

Polecamy Bazar – zmieniamy limity ceny maksymalnej!

Wsłuchując się w komentarze naszych czytelników, postanowiliśmy skorygować limity dla maksymalnej ceny oferty na Bazarze. Od teraz nowi użytkownicy mogą wystawiać gry za 10 złotych. Z każdym kolejnym progiem limit zwiększa się o 5 zł. W praktyce oznacza to, że wszyscy Bazarowicze, niezależnie od reputacji, dostali bonusowe + 5 zł względem dotychczasowych progów!

Liczymy, że zmiana pomoże zwiększyć konkurencję na platformie i jednocześnie przyczyni się do obniżenia cen tych droższych i ciekawszych tytułów.

Wszystkich Bazarowiczów prosimy o zachowanie ostrożności przy kupowaniu gier nowo zarejestrowanych użytkowników. Szczególnie gdy oferta wydaje się „zbyt piękna, żeby była prawdziwa”. Potencjalni złodzieje mogą was teraz oszukać na dwa razy większą kwotę. 

Szybki konkurs – odgadnij gry w kwietniowym Humble Monthly, zgarnij Rocket League!
Nie dotyczy

Szybki konkurs – odgadnij gry w kwietniowym Humble Monthly, zgarnij Rocket League!

Aktualizacja: konkurs wygrywa Diksur, który jako pierwszy odgadł Layers Of Fear!


Szybki i spontaniczny konkurs, zainspirowany pomysłem naszego czytelnika, Pisak.

Napiszcie w komentarzach maksymalnie 8 propozycji gier, które trafią do kwietniowego Humble Monthly Bundle (nie licząc oczywistego „The Witness”). Osoba, która odgadnie największą ilość gier wygrywa. W przypadku gdy kilka osób trafi taką samą ilość tytułów, wygrywa użytkownik, który napisał komentarz jako pierwszy. Zwycięzca otrzyma od nas kluczyk Steam do Rocket League.

Konkurs trwa do godz. 18:59. Zwycięzcę ogłosimy po zweryfikowaniu komentarzy.

Lista zmian na Bazarze (28.03)

Dodaliśmy dzisiaj na Bazarze wiele nowych funkcjonalności:

 • Pogrupowanie wszystkich ofert. Od teraz strona główna Bazaru domyślnie wyświetla ceny w formacie „od x zł”. Można bardzo łatwo przełączać się między widokiem „gier” i widokiem „ofert”
 • Filtr gra/dlc/paczka. Wielu z was prosiło o możliwość schowania DLC. Voila!
 • Obsługa gatunków gier ze Steama. Informacje o gatunku gry uwzględnione są na stronie głównej/ w widoku oferty/ w widoku transakcji. Możecie też filtrować stronę główną według gatunku (np. „tylko gry RPG”).
 • Możliwość kupowania jeśli posiadasz mniej niż 50 gier. Było wiele krytycznych głosów gdy zablokowaliśmy rejestrację osobom posiadającym mniej niż 50 gier. Teraz zluzowaliśmy trochę zasady i umożliwiamy tym osobom kupowanie na Bazarze
 • Sekcja statystyk na stronie głównej. Statystyki pokazujące m.in. ilość ofert, czy wartość dokonanych transakcji.
 • inne pomniejsze zmiany i poprawki

Zapraszamy do rejestracji na Bazarze Łowców Gier – platformy, na której możecie sprzedawać i kupować gry na Steam, Uplay, Origin, GOG i Battle.net bez żadnych ukrytych kosztów.

Lista zmian na Bazarze (7.03)
Nie dotyczy

Lista zmian na Bazarze (7.03)

Dodaliśmy dzisiaj na Bazarze długo wyczekiwane funkcjonalności:

 • Zapamiętywanie filtrów strony głównej (np. ukryj posiadane gry)
 • Oznaczanie metod płatności akceptowanych przez sprzedawców
 • Filtrowanie ofert wg metody płatności
 • Możliwość podbicia oferty jeśli oferujesz najniższą cenę
 • Nowy, przejrzystszy layout widoku „Ustawienia”
 • Zmiana sposobu wybierania typu komentarza

Więcej na temat nowych funkcjonalności przeczytacie w dalszej części wpisu. Więcej w rozwinięciu »

Walczymy z bazarowymi Januszami Biznesu! Część 1: podbij ofertę tylko jeśli jesteś tańszy od konkurencji!
Nie dotyczy

Walczymy z bazarowymi Januszami Biznesu! Część 1: podbij ofertę tylko jeśli jesteś tańszy od konkurencji!

Dość przykre zjawisko, popularnie określane jako „januszowanie”, zawitało również na Bazar Łowców Gier. Sprzedający zaczęli wykorzystywać fakt, że platforma jest darmowa i wystawianie kluczy nic nie kosztuje. Zaczęły pojawiać się oferty, które mają ewidentnie zawyżoną cenę względem ofert innych sprzedających oraz ofert dostępnych normalnie w sklepach cyfrowych. Sprzedający liczą po prostu, że znajdą osła, który nie za dobrze orientuje się na rynku.

Wypowiadamy więc wojnę Januszom Biznesu i przedstawiamy 3-częściowy plan walki z „januszowaniem”. Dziś prezentujemy pierwszą część naszego planu – system podbijania najtańszych ofert. Więcej w rozwinięciu »

Nowy system zliczania reputacji na Bazarze

Zmieniliśmy dzisiaj sposób obliczania reputacji użytkowników Bazaru. Od teraz naliczany jest maksymalnie 1pkt reputacji od jednego użytkownika w ciągu 24 godzin. Celem zmiany jest przede wszystkim ograniczenie nadużyć regulaminu, dzięki którym użytkownicy sztucznie „nabijali” punkty reputacji za masowe transakcje umówione poza platformą.

Nowa punktacja powinna też lepiej odzwierciedlać faktyczną reputację Bazarowicza. Opinia wystawiona przez jednego usera dla wielu różnych transakcji odbytych w krótkim odstępie czasu nie ma przecież takiej samej wartości jak opinia wystawiona przez wielu różnych userów.

Więcej o zmianach w systemie reputacji przeczytać możecie w tym miejscu.

Bazar stał się właśnie 10 razy lepszy! Ukryj posiadane gry, wyróżnij tytuły z listy życzeń!
Bazar stał się właśnie 10 razy lepszy! Ukryj posiadane gry, wyróżnij tytuły z listy życzeń!
Nie dotyczy

Bazar stał się właśnie 10 razy lepszy! Ukryj posiadane gry, wyróżnij tytuły z listy życzeń!

Dodaliśmy dzisiaj na Bazarze długo wyczekiwane funkcjonalności:

 • Wygaszanie posiadanych gier
 • Możliwość ukrycia posiadanych gier
 • Podświetlenie gier z wishlisty
 • Filtr „tylko gry z wishlisty”
 • Przycisk „zobacz grę na Steamie”

Kolekcje i wishlisty obsługiwane są za pośrednictwem strony Salenauts.com. Instrukcję, w jaki sposób zsynchronizować swoje kolekcje/wishlisty znajdziecie w tym miejscu


Więcej na temat nowych funkcjonalności przeczytacie w dalszej części wpisu.

Więcej w rozwinięciu »

Bazar – lista nadchodzących ficzerów oraz wizualizacja zmian
Nie dotyczy

Bazar – lista nadchodzących ficzerów oraz wizualizacja zmian

Zapraszamy do zapoznania się z listą najciekawszych funkcjonalności, nad którymi aktualnie pracujemy dla Bazaru Łowców Gier. W dalszej części newsa znajdziecie też wizualizację graficzną, pokazującą jak owe zmiany będą prezentować się w praktyce.

Nie wszystkie nowości pojawią się na Bazarze od razu, ale będziemy je wdrażać regularnie, począwszy od przyszłego tygodnia.

Więcej w rozwinięciu »

Bazar – odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

Premiera naszej nowej platformy, Łowcy Gier Bazar, spotkała się z Waszym sporym zainteresowaniem. Cieszymy się, że nieustannie zarzucacie nas nie tylko podziękowaniami, ale też sugestiami i pytaniami.

Jako że niektóre poruszane przez Was kwestie dość często się powtarzają, postanowiliśmy przygotować FAQ z odpowiedziami na najczęstsze pytania. Jeśli po lekturze nadal będziecie mieć jakieś wątpliwości, zostawcie komentarz pod newsem! Odpowiemy na niego bezpośrednio lub dopiszemy odpowiedź do tego artykułu. Więcej w rozwinięciu »

Bazar Łowców Gier otwarty!

Bazar Łowców Gier otwarty!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą nową platformą do handlu kluczami cyfrowymi – Bazarem Łowców Gier.

Bazar służyć ma głównie do handlu tanimi kluczami (np. powtórkami z bundli). Celem Bazaru jest umożliwienie komunikacji między dwoma użytkownikami – kupującym i sprzedającym. Żaden z przedmiotów w Bazarze nie jest sprzedawany bezpośrednio przez administrację Lowcygier.pl. Korzystanie z Bazaru jest i pozostanie nieodpłatne – nie integrujemy systemów płatności, ochrony kupujących oraz nie pobieramy prowizji za korzystanie z platformy.

Bazar będzie przez nas stale udoskonalany. Liczymy więc na Wasze komentarze i sugestie, a także na ciepłe przyjęcie nowej inicjatywy.

Zamknięcie strony GameBundle.com

Sklep GameBundle.com zostanie zamknięty 20 lutego. Wszystkim czytelnikom radzimy zrobienie backupu kluczy zakupionych na tej stronie.

Dzięki za cynk, Karfein!

Ogłaszamy datę premiery Bazaru!

Skończyliśmy właśnie wszystkie planowane udoskonalenia i możemy w końcu zaprosić Was na premierę naszego nowego serwisu – Bazar Łowców Gier!

 • Przez najbliższe 2 dni potrwają jeszcze otwarte betatesty na fikcyjnych transakcjach. Macie ostatnią szansę na przetestowanie Bazaru, w tym ostatnio dodanych funkcjonalności: wersji mobilnej, raportowania usera/oferty/transakcji, tworzenia czarnej listy, ukrywania ofert niedostępnych dla twojej reputacji i innych. Wszelkie uwagi zgłaszać możecie w tym wątku na forum.
 • W sobotę 4 lutego*  planujemy prapremierę Bazaru dla 50 osób, które uczestniczyły w zamkniętych beta-testach. Cała „wesoła twórczość” z okresu testów zostanie usunięta. Osoby z zamkniętych testów, na zresetowanej bazie, będą mogły utworzyć prawdziwe oferty, które wszyscy pozostali Łowcy zobaczą…
 • …w poniedziałek 6 lutego*, bo wtedy planowana jest oficjalna premiera serwisu. Handlowanie na nowej platformie dostępne będzie dla każdego Łowcy z kontem na forum i publicznym profilem Steam. Planujemy też duży konkurs, aby uświetnić tę długo wyczekiwaną premierę. 

Przypominamy, że Bazar Łowców Gier to darmowa** platforma do handlowania kluczami cyfrowymi. Służyć ma ona głównie do wymieniania się powtórkami gier z bundli.

* Plany mogą jeszcze ulec zmianie, jeśli np. znajdziecie w czasie testów jakieś większe błędy

** Naprawdę darmowa – bez żadnych prowizji, ani ukrytych kosztów 🙂

Zamknięcie sklepu Playfield
Nie dotyczy

Zamknięcie sklepu Playfield

Sklep Playfield.io zostanie zamknięty 17 lutego. Wszystkim czytelnikom radzimy zrobienie backupu kluczy zakupionych na Playfield, a także pobranie wszystkich gier DRM-free.

Źródło: wiadomość mailowa ze sklepu.

Zapraszamy na świąteczne betatesty Bazaru!

Zapraszamy na świąteczne betatesty Bazaru!

Projekt, który zapowiadaliśmy przeszło dwa miesiące temu przeszedł trochę zmian. Razem z forumowiczami łataliśmy dziury i wdrożyliśmy kilka nowych pomysłów. Mimo sporej obsuwy, mamy w końcu przyjemność ogłosić Wam, że Bazar jest już gotowy do otwartych betatestów!

Weź udział w testach Bazaru!

Ważne informacje:

 • UWAGA: operujemy na zmyślonych danych i tworzymy fikcyjne transakcje! Po zakończeniu betatestów zrobimy reset bazy i dopiero wówczas zaczniemy handlować prawdziwymi kluczami.
 • Testy dostępne są dla każdego z kontem Steam i kontem na Lowcygier.pl (forumowym, nie Disqusowym).
 • Swoimi przemyśleniami możecie dzielić się w tym miejscu oraz w komentarzach pod tym newsem. 
Zamknięcie sklepu Games Republic
Nie dotyczy

Zamknięcie sklepu Games Republic

Zarząd 11 bit studios S.A. podjął decyzję o zamknięciu, do końca bieżącego roku, platformy Games Republic z powodu niezadowalających wyników finansowych oraz braku perspektyw ich poprawy w kolejnych kwartałach.

Wszystkim czytelnikom radzimy zrobienie backupu kluczy zakupionych na GR, a także pobranie wszystkich gier DRM-free.

Źródło: Bankier.pl

[Aktualizacja #3] Oświadczenie sklepu Komputronik w sprawie promocji na grę Mirror’s Edge Catalyst
Nie dotyczy

[Aktualizacja #3] Oświadczenie sklepu Komputronik w sprawie promocji na grę Mirror’s Edge Catalyst

Aktualizacja #3 Prezentujemy kolejne oświadczenie przesłane nam przez firmę Komputronik:

Tak jak informowaliśmy we wcześniejszym oświadczeniu dokładamy wszelkich starań, aby zrealizować jak największą liczbę zamówień. W związku z zainteresowaniem kilkadziesiąt razy wyższym od wstępnych założeń promocji, musieliśmy podjąć decyzję o anulowaniu części zamówień, które nie zostały opłacone. Jak potwierdziliśmy w naszym stanowisku z dnia 29.11.2016, zamówienia nieanulowane zostaną zrealizowane po pojawieniu się dostawy uzupełniającej w naszym magazynie – będą pojawiały się partiami. Poinformowaliśmy o tym zainteresowanych Klientów


Więcej w rozwinięciu »

Znamy prawdopodobną datę rozpoczęcia Zimowej Wyprzedaży na Steamie

Według zdjęcia opublikowanego na forum NeoGAF, wyprzedaż rozpocznie się 22 grudnia i potrwa do 2 stycznia.

Źródło: VG247

Zwycięzcy giveawayów – aktualizacja 07.11
Nie dotyczy

Zwycięzcy giveawayów – aktualizacja 07.11

Lista zwycięzców giveawayów organizowanych przez portal Lowcygier.pl. Profile Steam szczęśliwców publikujemy w dalszej części tego newsa. Wpis będzie uaktualniany po zakończeniu każdego kolejnego giveawaya.

Więcej w rozwinięciu »

Już wkrótce premiera nowej platformy do sprzedaży i wymiany kluczy – Bazar Łowców Gier!
Już wkrótce premiera nowej platformy do sprzedaży i wymiany kluczy – Bazar Łowców Gier!
Nie dotyczy

Już wkrótce premiera nowej platformy do sprzedaży i wymiany kluczy – Bazar Łowców Gier!

Z dumą ogłaszamy naszą nową stronę, która będzie przydatna dla każdego prawdziwego Łowcy gier ! Co najważniejsze, korzystanie z niej będzie zupełnie bezpłatne!


Więcej o Bazarze Łowców Gier przeczytacie w dalszej części wpisu. Więcej w rozwinięciu »

Starsze posty «